Ввечері 5 вересня знайомі дівчата запросили 14-річну школярку «на розмову» - у недобудовану п’ятиповерхівку у віддаленому районі. На «екзекуції» були присутні 7 підлітків віком до 17 років. Троє дівчат безпосередньо били жертву руками та ногами, решта холоднокровно на це дивилися.
З синцями по всьому тілу та розбитим обличчям дівчина звернулася по допомогу до першої перехожої на вулиці. Місцева жителька перебувала біля свого гаражу. Побачивши побиту дівчину в одній білизні, небайдужа жінка відвезла її додому та повідомила про цей факт до Мирноградського відділення поліції.
Потерпілу обстежили медики, які діагностували закриту черепно-мозкову травму, численні забої голови та тіла.
На подію, що сколихнула місто, негайно відреагували поліцейські. Вже наступного дня співробітники підрозділу ювенальної превенції провели перевірки у всіх родинах учасників конфлікту та зустрілись з педагогами та директорами навчальних закладів, де вчаться діти.
Було встановлено, що більшість підлітків, у тому числі потерпіла, були надані самі собі, батьки не займалися їх вихованням та не цікавилися їхнім життям. Виявилося, що постраждала дівчинка неодноразово уходила з дому, але батьки жодного разу не повідомляли про це у компетентні органи, в тому числі поліцію.
Потерпіла, так само як і одна з її мучительок, мали конфлікти у дитячому колективі, але батьки обох дівчат, замість вникнути у проблеми доньок, просто переводили їх з школи до школи.
Дитяче насилля стало наслідком безвідповідальності батьків, які не приділяють достатньо уваги дітям у той час, коли вони цього потребують найбільше - у перехідному віці. Наразі у цих родинах працюють поліцейські спільно зсоцслужбами. Жодна з них до цього не перебувала на обліку.
Наразі за фактом побиття відкрито кримінальне провадження, попередня кваліфікація – ч.1 ст.125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
Після проведення експертиз провадження може бути перекваліфіковане.
Аналіз показав, що тієї правовиховної роботи, яку проводять у молодіжному середовищі місцеві поліцейські, недостатньо – необхідна довгострокова системна програма дій спільно з усіма установами, які працюють у сфері дитячого права.
Як допомогти дітям знайти порозуміння та відвернути їх від згубних вчинків, які ведуть до кримінальної відповідальності – вирішували на нараді, проведеної у Мирнограді за ініціативою Головного управління Нацполіції в Донецькій області з керівництвом міського відділу освіти, служби у справах дітей, директорами усіх навчальних закладів міста та ЗМІ.
Так, аби своєчасно виявити конфліктні моменти, серед превентивних заходів заплановано
опитування та тестування підлітків за участю психологів, проведення тренінгів для дітей і їх батьків. Працюватимуть як з усіма учнями, так і окремо з дітьми, які знаходяться на внутрішньошкільному обліку. Наразі в області спільно з міжнародною організацією ЮНІСЕФ впроваджується нова методика вирішення шкільних конфліктів.
Роботу у навчальних закладах буде суттєво посилено. На кожній «Раді профілактики», які щомісячно проводяться у школах, буде присутній працівник ювенальної превенції. Обов᾿язково на такі наради також будуть запрошуватися батьки, які не справляються зі своїми обов’язками.
За пропозицією правоохоронців до організації дозвілля підлітків було вирішено залучити громадську організацію «Ліга майбутніх поліцейських», яка активно працює у Мирнограді. Патріотично налаштована молодь бере участь у цікавих проектах як по області, так і в Україні. Це дасть дітям змогу всебічно розвиватися, бути гідними громадянами та будувати своє майбутнє.
Крім цього, поліцейські розгорнули профілактичну кампанію з попередження злочинів серед молоді. У всіх школах та професійних навчальних закладахМирнограду виступили співробітники ювенальної превенції, які розповіли про те, що в результаті протиправних дій постраждала дівчина, попередили молодь про кримінальну відповідальність за свої вчинки та порекомендували у будь-якій складній ситуації звертатися до «свого» поліцейського, який закріплений за кожною школою.
Покровський відділ поліції