Вони зізнаються, що не можуть забути події тих днів, і дякують тим, хто був поруч
"Тоді в мені помер пацифіст": українці діляться спогадами про найкривавіші дні Майдану
Фото: Григорій Салай
Сьогодні, 18 лютого, українці згадують події, що назавжди змінили нашу націю. Саме в цей день в 2014 році на Майдані почалися розстріли активістів, які брали участь у Революції гідності. Ми зібрали спогади, якими в цей день діляться українці в соцмережах.
У ті дні, 6 років тому, Україна втратила багато справжніх героїв. І неможливо уявити, що відчувають їхні рідні.
"Ось скажу я вам
- Добридень. Мій тато на Майдані загинув. І так, я з цим живу. Так, плачу, коли про жертовність говорять. Коли беркутівців в Росію відпускають. Коли "дегероїзують". Коли б’ються за соцдопомогу. Коли вирішують, хто за кого повинен вмирати. Але живу", – написала в Facebook Іра Дідич, чий батько загинув на Майдані 6 років тому.
Нардеп "Європейської солідарності" Ірина Геращенко в мережі Facebook поділилася фотографіями тих пам'ятних днів, зізнавшись, що пам'ятає кожну хвилину:
"Вранці усією фракцією вшанували пам'ять загиблих 18 лютого 14 Героїв Небесної сотні. Вбивства почалися на Липській, Кріпосному провулку, в Маріїнському парку... Пам'ятаю кожну хвилину того страшного дня: як проривалися в Раду через стрій беркутівців і автозаків, які заблокували Грушевського, як в парламентський медпункт занесли поранених з вибитими очима, як з дівчатами побігли в Маріїнку, де готувалися намети антимайдану і благали допустити туди машини швидкої допомоги, як вивозили поранених і чергували в лікарнях столиці. Перші усвідомлені смерті..." – написала Ірина Геращенко.
Журналіст Антон Комаров зізнався, що досі зберігає вдома каску з Майдану:
Екснардеп Борислав Береза, згадуючи ті страшні дні, задається тільки такими питаннями: чому досі не покарані ті, хто винен в стількох смертях, і чому досі не названі виконавці злочину?
"Рівно шість років тому я змінився. Тоді помер в мені пацифіст. Абсолютну віру в силу слова я змінив на віру в силу дії", – написав він у Facebook.
А колишня керівничка Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун попереджає українців, що саме в ці дні починається нова атака. І не тільки на Донбасі, де бойовики спробували прорвати нашу оборону, а й інформаційна – щоб "поширити новий гібридний наратив про події на Майдані".
Своїми спогадами про ті страшні дні поділився і режисер Олег Сенцов, якого лише зовсім недавно вдалося повернути додому з ув'язнення в Росії. Він подякував усім, хто був у ті дні поруч з ним, усіх, хто допомагав. І зізнався, що ніколи й нікого не чекав сильніше, ніж підкріплення, яке їхало до хлопців, затиснутих біля сцени:
Як відомо, саме 18 лютого співробітники тоді ще міліції та "Беркута" почали застосовувати зброю проти активістів Майдану, на вулицях запалали барикади й загорівся Будинок профспілок. У кровопролитних зіткненнях загинули понад сто людей – Небесна сотня України.