200 грн за 100: фальшивомонетники придумали нову схему

Кіберполіцейські нещодавно закрили 3 найбільших магазини підробок

Фальшивомонетники в Україні пішли на нову хитрість. Вони почали "працювати" за схемою наркоторговців – безконтактно, через інтернет, продавати фальшиві гривні. Переважно, номіналом 200 і 500 грн. Інтернет-адреси таких магазинів ділки рекламують в багатолюдних місцях. Наприклад, в столиці таку "рекламу" зобразили поблизу центрального залізничного вокзалу, буквально за декілька метрів від поліцейського посту.

Як з'ясував сайт "Сьогодні", ділки збувають підробки за допомогою системи закладок. Водночас, поліція вже заблокувала три найбільших таких інтернет-магазини. Про це нам розповів декан факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ В'ячеслав Марков. Нагадаємо, він разом зі своїми студентами створив і впровадив чат-бот, який блокує інтернет-магазини, які торгують забороненими товарами.

"Така злочинність зараз намагається розвиватися в Україні. Заради своєї безпеки злочинці взяли ту ж схему, що і продавці наркотиків. Тобто, фальшиві гривні поширюють за допомогою "закладок", ціна на такі гроші зараз – 50% від суми фальшивок, – розповів нам Марков. – За нашою інформацією, ці фальшиві гривні виробляються десь в Китаї. Кіберполіція вже активно працює, протистоячи цьому злу. Ми ж направили свої робочі потужності на боротьбу з трьома найбільшими інтернет-магазинами, які в Україні продавали фальшиві гривні. Завдяки нам всі три канали вже закриті. У цих інтернет-каналів було 2-3 тисячі підписників".

Як зазначає Марков, в Україні зараз працюють близько 20 таких інтернет-магазинів.

А за останніми даними Нацбанку, найчастіше в країні виявляються підробленими купюри номіналом 100 і 500 грн. Нагадаємо, що за виготовлення та збут фальшивих грошей санкція статті КК України передбачає до 12 років в'язниці.

00:00:00 / 00:00:00
Новини компаній
11:00, 15 листопада