Бізнесменам в Україні хочуть спростити життя: що придумали в уряді

Мінцифра спростила шлях в підприємництво, створивши портал для малого і середнього бізнесу

Міністерство цифрової трансформації (Мінцифра) продовжує розширювати перелік сервісів і послуг, об'єднаних брендом "Дія" ( "Держава і я"). Після застосунку "Дія. Документи в смартфоні" і проекту "Дія. Цифрова освіта", який включає портал і мережу хабів, 28 лютого міністерство презентувало свій третій проект – портал для малого і середнього бізнесу "Дія. Бізнес". Його адреса – business.diia.gov.ua

"Світова статистика говорить про те, що 80% малого бізнесу закривається в перший рік і 50% не переживають п'ятий рік, так звану "долину смерті". "Долина смерті" – це період, коли підприємець стикається з декількома кризами одночасно. З кризою масштабування, з кризою бізнес-моделі та іншими. І в такий момент підприємцю дуже важко зібратися з силами і йти далі", – розповіла на презентації заступник міністра з питань євроінтеграції Валерія Іона.

На підставі різних досліджень і власних опитувань Мінцифра розробило документ під назвою "Життєвий цикл підприємця". Цей "життєвий цикл" розбитий на етапи, і на кожному з них визначено проблеми, з якими стикаються, в тому числі, українські підприємці. Визначивши своє місце в цьому "життєвому циклі", підприємець зможе на порталі "Дія. Бізнес" знайти корисну для нього інформацію, а також отримати професійну консультацію.

Корисна для бізнесу інформація згрупована за такими розділами:

  • - довідник: корисна інформація з різних сфер бізнесу на основі матеріалів профільних державних органів і провідних компаній
  • - шлях підприємця: можливість чіткіше визначити період "життя" свого бізнесу і сформулювати свою проблему
  • - знайти ідею: каталог бізнес-ідей, де початківці можуть вибрати напрямок, скориставшись зручними шаблонами, і дізнатися повний перелік документів, необхідних для відкриття конкретного бізнесу
  • - отримати консультацію: проконсультуватися з допомогою відеомессенджера з потрібним фахівцем можна буде з кінця квітня. Консультації, залежно від виду, будуть як платними, так і безкоштовними
  • - сервіси та можливості: тут перераховані всі існуючі онлайн-сервіси та програми підтримки для підприємців
  • - кейси: розділ для натхнення, де зібрані історії успіху і вирішення проблем.

Пізніше Мінціфра обіцяє доповнити мобільний додаток "Дія" сервісами для підприємців. Зокрема, за допомогою цього застосунку можна буде зареєструватися як фізична особа-підприємець, а також, в разі необхідності, закрити ФОП.

00:00:00 / 00:00:00
Відео: Сьогодні

Одне із завдань проекту – стимулювати бізнес працювати за безготівковим розрахунком.

"Серед усіх підприємств, зареєстрованих в Україні, підприємства малого і середнього бізнесу становлять 99%. Тому ми і говоримо, що це рушійна сила економіки. Але якщо подивитися, наскільки ці підприємства готові приймати безготівкові розрахунки, ми виглядаємо не надто на європейській карті. Тільки 38% підприємств проводять кешлес-платежі, інші працюють з готівкою. У Європі ситуація зворотна: там 62% бізнесу приймають безготівкові платежі, а по деяких країнах цифри набагато вищі", – каже Інга Андрєєва, генеральний директор компанії Mastercard в Україні, яка взяла участь у створенні платформи.

Навесні центри підтримки для підприємців та хаби обіцяють відкривати у всіх регіонах України. Перша консалтинг-зона з'явиться в Харкові.

"У найближчі кілька років Мінціфри сконцентрується, в тому числі, на побудові екосистеми для підприємців", – пообіцяла заступник міністра Валерія Іона.