Петицію на сайті президента вже почали критикувати
Днями на сайті президента з'явилася петиціяз вимогою заборонити всім держслужбовцям, включаючи чиновників різних рівнів, користуватися соцмережами в робочий час. За два дні ця вимога набрала 91 голос з 25 тисяч необхідних.
Як ми з'ясували, подав петицію 32-річний ріелтор із Закарпатської області Іван Чийпеш. Ми розшукали автора цієї вимоги і поспілкувалися з ним.
"Варто тільки подивитися на те, як проходять засідання за участю чиновників різних рівнів, то можна побачити, що багато хто з них витрачає робочий час на перегляд соцмереж та публікування там своїх постів, – каже Іван Чийпеш. – Крім того, коли люди приходять на прийом до чиновників, то останні також зайняті переглядом соцмереж. Відволікаються, неуважно слухають, можуть допустити помилки. Це схоже на те, якби хірурги під час операцій читали б пости в соцмережах. Також є багато випадків, коли чиновники приходять на робочу зустріч і до її початку роблять фото на тлі робочої обстановки, піаряться, ще нічого не зробивши. Це ніщо інше, як самопіар в робочий час".
За словами Чийпеша, його петицію вже почали критикувати в соцмережах.
"Деякі обурені, мовляв, я вимагаю обмежувати свободу чиновників. Але ж мова йде про їхній робочий час... " - говорить автор документа.
Читайте також:Російські соцмережі в Україні: в чому небезпека
"Найчастіше таким чином люблять рекламувати себе чиновники і депутати районних рівнів, – зазначає він. – Так і роблять – спочатку фотографуються, викладають фото в соцмережі, а тільки потім починають працювати. Коли вони почнуть займатися справою?" – обурюється Чийпеш.
Як виявилося, з юридичної точки точки зору, кожен чиновник, який займається публікуванням постів в робочий час зі службового комп'ютера, користуючись службовим інтернетом, є дрібним злодієм.
"Автор петиції – молодець, що звернув увагу. Ще недавно президент закликав збирати не "лайки", а гроші в казну. Так і тут. Не дозволено займатися в робочий час неробочими питаннями, – каже відомий адвокат Іван Ліберман. – Перше – в обов'язки чиновників не входить створення новин в робочий час. Друге – використовуючи службовий комп'ютер, робочий час, службовий інтернет, електроенергію, кожен чиновник обкрадає платників податків, тобто нас з вами. Якщо зайнятися розглядом таких випадків, то їх можна класифікувати як адмінпорушення, а точніше – "Дрібна крадіжка".
Нагадаємо, раніше кілька активістів заявили, що невідомі особи вкрали їх сторінки в соцмережі. За словами активістів, це могло статися заради здійснення незаконних дій.
Також повідомлялося, що за останній час в Україні сталася низка скандалів з нардепами, які в робочий час прямо в залі Верховної Ради дивилися в соцмережах порноролики, матеріли інших користувачів і переглядали фото дівчат сумнівної репутації.