Влада назвала орієнтовні дати завершення обмежувальних заходів
Сьогодні, 12 квітня, рівно місяць, як в Україні був введений загальнонаціональний карантин. Нагадаємо, Кабмін ввів його для того, щоб не допустити швидкого поширення коронавірусної інфекції в країні. Спочатку обмежувальні заходи ввели на три тижні, до 3 квітня, потім за рішенням Кабміну продовжили до 24 числа. Незважаючи на обмеження, в Україні станом на 11 квітня лабораторно підтверджені2511 випадків зараження COVID-19. За даними Міністерства охорони здоров'я, найбільше таких випадків виявлено в Чернівецькій області (409) і у Києві (396). Жодного подібного факту не виявлено в Миколаївській області.
Сайт "Сьогодні" поцікавився у чиновників, скільки ще триватиме карантин.
"У нас є розуміння того, що ймовірність продовження карантину після 24 квітня – дуже висока, – розповів сайту "Сьогодні" радник голови МВС Іван Варченко. – Наше розуміння ґрунтується на світовій практиці. А вона показує, що ефект неможливий при швидкому завершенні карантину".
Він нагадав, що нещодавно міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що, за його оптимістичними підрахунками, карантин триватиме мінімум до середини травня. Також, за даними МВС, країна буде виходити з карантину не блискавично, а в кілька етапів.
У відомстві додали, що за місяць карантину правоохоронці склали 4 тис. адмінпротоколів за порушення обмежувальних заходів. У судах вже почалися такі судові процеси. Наприклад, 15 квітня в Дніпровському райсуді Києва почнуть розглядати матеріали справи, в якій фігурує 21-річний київський студент Валентин Бур'янов. Поліція склала на нього протокол після того, як хлопець з'явився в громадському місці і переплив Дніпро, щоб дістатися до спортмайданчику в київському Гідропарку.
Читайте також:"Пригоди Іхтіандра": киянин, який переплив річку, став героєм мемів (фото)
Наші джерела в МОЗ розповіли, що підстав скасовувати карантин зараз також не бачать, і пояснили чому.
"Ми вважаємо, що питання пом'якшення карантину, а не його скасування, може бути розглянуте лише після травневих свят. Головна причина – епідеміологічна ситуація в країні. Поки немає тенденції ані зниження, ані стабілізації рівня захворюваності. Повинно пройти ще півтора-два тижні, щоб зробити прогнози про те, як розвиватиметься ситуація в країні. Карантинні заходи можуть бути послаблені лише після того, як з'явиться тенденція зниження захворюваності. Зараз її немає", – розповіли нам в МОЗ.
Що буде з цінами
Як зазначив директор української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, основних причин для підвищення цін на початку карантину було чотири:
- ажіотажний попит;
- закриття ринків;
- девальвація гривні;
- підвищення світової ціни на деякі продукти, включаючи зернові.
"Група зернових дуже важлива для України, в першу чергу – для людей з невисоким рівнем доходу. Тобто, всі ці причини і призвели до зростання цін. Але зараз гривня вже зміцнилася. Це означає, що ціни почали знижуватися. Світові ціни на зернові теж пішли вниз. Орієнтовно на 5% ", – говорить Олексій Дорошенко.
За його словами, в більшості регіонів України зараз спостерігається падіння продажів. Винятком стали ті області, де введено "комендантську годину".
"Падіння сталося через те, що люди вже в основному запаслися. По-друге, у населення вже не так багато грошей. Я вважаю, що найближчим часом буде відкат цін на продукти харчування. Винятком можуть стати лише тепличні овочі – огірки, помідори, зелень. Справа в тому, що 90% такого товару продавалося раніше на ринках".
Нагадаємо, раніше в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна в травні повинна вийти на роботу. Також голова уряду представив попередній план виходу країни з карантину: