Жодної зміни радіаційного фону ні на Чорнобильській АЕС, ні в зоні відчуження, ні за її межами не спостерігається
Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко запевняє, що на територіях сховищ ядерного палива в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де продовжують вирувати масштабні лісові пожежі, зараз повністю безпечно.
"Сховище відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Воно поки взагалі не заповнено відпрацьованим ядерним паливом з працюючих українських АЕС. СВЯП-1, на якому зберігається відпрацьоване ядерне паливо з зупиненої 2000 року Чорнобильської АЕС, розташоване на території самої АЕС. Там зараз повністю безпечно. Будь-які загоряння виключені", – .напісал заступник міністра на своїй сторінці у Фейсбук у понеділок увечері.
З його слів, сховище відпрацьованих ядерних відходів "Підлісний" також розташоване в безпечному щодо лісових пожеж місці і також є вогнетривкі залізобетонні конструкції. Навколо сховища ліс був спеціально вирубаний щоб уникнути загрозі пожежі. До зелених насаджень відстань понад 100 метрів. Пожежа, яка йшла в сторону сховища ядерних відходів "Підлісний" була погашена на далеких підступах ще вранці.
"Жодної зміни радіаційного фону ні на Чорнобильській АЕС, ні в зоні відчуження, ні за її межами не спостерігається", – підкреслив він.
Він зазначив, що рятувальники працюють в дуже складних умовах.
"Гасіння лісових і болотних пожеж одне з найскладніших завдань, особливо після сухої, безсніжної зими і цілого місяця без опадів. Традиційна технологія гасіння лісових пожеж не завжди може бути застосована в Чорнобильській зоні відчуження. Зазвичай ліс або гарячі луки обкопують траншеями або орють потужними плугами, оголивши вологий грунт", – розповів Геращенко.
На його думку, у випадку з зоною відчуження цього робити саме не рекомендується, або робити не скрізь де це можливо, тому, що радіоактивні часточки можуть таким чином бути вилучені з-під землі, де вони перебувають вже 34 роки.
"Рятувальники гасять пожежу з використанням авіації, обрушуючи сотні тонн води з неба. Але цього поки недостатньо, щоб загасити всі осередки займання. Завдання рятувальників – перешкоджати поширенню пожежі на об'єкти критичної інфраструктури. І вони впораються з цим завданням! Будь ласка, не заважайте їм працювати. Не поширюйте і не перепощуйте фейки, неправду і відверту нісенітницю. Все буде добре", – резюмував він.
Раніше член громадської ради в Держагентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко заявив, що масштабні лісові пожежі в зоні відчуження Чорнобильської АЕС дісталися не тільки до Прип'яті, але також поширилися на території за два кілометри від пункту захоронення радіоактивних відходів "Підлісний".
Про те, як авіація допомагає в гасінні пожеж в зоні відчуження, дивіться відео: