Жителі Києва скаржаться на запах гару. Сам Кличко сказав, що такого він не пам'ятає за довгі роки
У Києві після пилової бурі, що накрила містов другій половині дня 16 квітня, спостерігається смог із запахом гару. Їдкий серпанок відчувався у всіх районах міста. 17 квітня місто все ще оповитий смогом, а влада і експерти намагаються розібратися, в чому причина. Версій – кілька, проте, експерти сходяться на думці, що сильне забруднення повітря сталося одночасно з кількох причин. Сайт "Сьогодні" стежить за ситуацією і подіями, які впливають на якість повітря в місті.
Читайте також:Забруднення повітря в Києві: карта і поради доктора Комаровського
17 квітня у Києві
13:42 . Кияни намагаються з гумором поставитися до ситуації зі смогом в місті. Жителі столиці публікують в соціальних мережах безліч картинок, щоб хоч якось відволіктися від сумних думок. Ми зібрали для вас добірку кращих фотожаб про смог у Києві!
13:20 Мер Києва вирішив особисто перевірити, що відбувається в Чорнобилі, і чи дійсно дим пожеж із зони відчуження дійшов до столиці. Рятувальники розповіли Кличко, звідки насправді взявся смог.
13:08 Кияни діляться в соціальних мережах фотографіями оповитого смогом Києва.
11.27 Боротися з пожежами в екосистемах можна і силою мистецтва. Так, художник Віталій Гідеван створив новий мурал, на якому маленька дівчинка рятує зайця від пожежі. Він закликав людей не підпалювати суху траву, оскільки це вбиває тварин, які в ній живуть.
9:57 У димомли в Києві – нова причина. Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомив, що серпанок із запахом гару в місті – через спалювання сухої трави та сміття на території приватних домоволодінь.
09.25 За інформацією агрегатора даних з датчиків якості повітря SaveEcoBot, при нормі індексу якості повітря в межах 0-50 пунктів на Лук'янівці – 164 пункту, на Кардачах – 152, на проспекті Науки – 177, в Голосіївському лісі – 172, на Позняках – 178, на Харківському масиві – 184.
9:05 Повітря у Києві, як і 16 квітня, все ще вважається найгіршим в світі. За даними сервісу за якістю повітря iqair.com , столиця обійшла Ханчжоу (Китай), Чунцин (Китай), Чіангмай (В'єтнам), Шанхай (Китай), Софію (Болгарія), Янгон (М'янма), Брюссель (Бельгія), Шеньян (Китай) і Ханой (В'єтнам).
Якість повітря у Києві за оцінкою сервісу – 169 пунктів, що дуже шкідливо для здоров'я людей.
08.27 У Чорнобильську зону рано вранці вирушив мер Києва Віталій Кличко, так як напередодні столицю накрив сильний дим і запах гару. "Щоб побачити і показати вам, чи продовжуються тут пожежі і чи може загрожувати Києву підвищення радіаційного фону", – написав мер на своїй сторінці в Facebook і опублікував відео.
2:15 Щоб осадити пил, що витає в повітрі, І знизити рівень смогу, на вулиці столиці виїхала спецтехніка "Київавтодору". Вулиці в місті посилено миють і поливають.
00:44 У місті знову буде вітряно, а значить – знову смог. У зв'язку з посухою цієї весни пориви вітру піднімають пил і викликають забруднення повітря.
00.18 Голова ДСНС заявив, що пилова буря не має ніякого відношення до переміщення повітряних мас з Чорнобильської зони .
16 квітня у Києві
23.52 Мер столиці Віталій Кличко повідомив про рівень радіаційного фону в столиці. Він був у межах норми – 0,14 мікрозівертів (при 0,30 – норма – Ред.). Також градоначальник в черговий раз закликав киян сидіти вдома.
23:45 Ще одна причина запаху гару – пожежа в Голосіївському парку. У Києві невідомі підпалили траву, через що вогонь перекинувся на ліс. Внаслідокі сильного вітру вогонь було складно гасити. Люди в пожежі не постраждали, проте постраждали мешканці лісу. Зокрема, місцевий бобер отримав дуже сильні опіки. На жаль, його не вдалося врятувати.
23:30 Спеціальні сервіси для перевірки якості повітря повідомляють про те, що зараз Києв – один з "найбрудніших" у світі. Повітря характеризується як "дуже нездорове", воно гірше, ніж в Китаї, Таджикистані та В'єтнамі.
22.59 Жителі всіх районів столиці скаржаться на смог і запах гару в повітрі. "Дим такий, що нічого не видно з вікна на Осокорках", "Смердить так, що чутно добре і з закритими вікнами", "У квартирі дихати нічим", – пишуть в соцмережах кияни.
22:30 У Києві спостерігається задимленість, в повітрі зафіксовані продукти горіння, Повідомили в КМДА. Причиною задимленості є пожежі в Зоні відчуження і в Житомирській області, а також північно-західний вітер. Киянам радять щільно закрити вікна і не виходити на вулицю.
22.14 У місті смог. Його пов'язують з піщаною бурею і димом, який вітер приніс з пожеж в Чорнобилі і Житомирської області. У ДСНС запевняють: ніякої хімічної і радіаційної загрози це не має.
17:46 Синоптики пояснили причини того, що Київ накрила пилова буря – явище, яке більше характерне для степів, ніж для міста. При цьому експерти відзначають, що незвичайна стихія – природне явище, яке абсолютно не пов'язане з пожежами в Чорнобильській зоні. При цьому, багато хто скаржився, що після бурі в повітрі все ще літає пил, через що складно дихати.
16:00 Київ накрила сильна буря з пилом і піском. Небо в місті стало сіро-молочного кольору. Над висотними будинками вітер кидав клуби пилу.
Таке погодне явище, за даними КМДА, обумовлене змінами клімату: безсніжна зима, відсутність звичної норми опадів. Як наслідок – повітряна ерозія ґрунтів, зниження рівня ґрунтових вод, що і є причинами утворення пилу, яку в столицю приніс північно-західний вітер.
15:44 У Зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де спостерігається тління після масштабних лісових пожеж, спостерігався сильний вітер і пилова буря. Таке погіршення погодних умов може погіршити пожежонебезпечну ситуацію в Чорнобильській зоні.