Як США та країни Європи планують виходити з карантину

У Нью-Йорку концертів не планується до червня, а туристів в Іспанії - до самого кінця року

Світ продовжує боротьбу з пандемією коронавірусу. Всесвітня організація охорони здоров'я попереджала, що будь-яке зняття карантинних обмежень має бути поступовим, і якщо обмеження будуть зняті занадто рано, трапиться новий спалах COVID-19. Тим часом, у багатьох країнах Європи частина карантинних обмежень вже знята, а в США, де найвищий показник захворюваності в усьому світі, щосили готуються до пом'якшення карантинного режиму. Детальніше про те, як в країнах світу готуються вийти з карантину, читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні".

Бельгія

Бельгія, де розробили нові тести на коронавірус, почне поступово виходити з карантину 4 травня, ослаблення обмежень розділили на три етапи, повідомляє Le Soir.

Відзначається, що прем'єр-міністр Бельгії Софі Вільмес представила детальний план ослаблення карантинних обмежень в країніПерший етап розпочнеться 4 травня: відновлюють роботу промислові підприємства. Через тиждень, 11 травня, почнуть працювати всі магазини.

Другий етап розпочнеться 18 травня. З цього дня діти підуть до школи, пріоритет буде для учнів тих класів, які мають складати іспити. У той же час в класі одночасно навчатимуться не більше 10 учнів. Всі учні старші за 12 років повинні носити маски. Також на цьому етапі відновлять роботу підприємства сфери послуг, під час надання яких є контакт з клієнтами, – салони краси та музеї. Дозволять зустрічі зі знайомими вдома, розширять кількість людей, які можуть бути присутніми на весіллях або похоронах.

Третій етап запланували на 8 червня: почнуть відновлювати роботу ресторани і готелі, компанії, що пропонують туристичні послуги. Втім, разом з послабленням карантину вводиться "масочний режим" в громадському транспорті та школі. Починаючи з 4 травня планується збільшити здатність тестування до 25 000 тестів на день і ретельно відстежувати контакти хворих COVID-19.

Прем'єр зазначила, що якщо кількість нових заражень знову зросте, не виключено повторне введення обмежень. На сьогоднішній день в країні виявлено понад 46 тисяч інфікованих коронавірусом, померли понад 7 тисяч осіб.

Німеччина

Німеччина частково послабила карантинні заходи ще 20 квітня – відкрилися маленькі магазини, а також автосалони, веломагазини і майстерні. А от школярі ще вдома. Заняття в школах відновлять тільки 4 травня, та й то – у випускних класах. Тоді ж відкриють і перукарні. Масажні ж салони, кабінети косметологів та борделі – все, де передбачений фізичний контакт, – поки не працюватимуть.

Німецький канцлер Ангела Меркель попросила не розслаблятися і піклуватися про безпеку:

"Це тільки початок пандемії, і до виходу з неї нам ще далеко. Якщо ми знімемо всі обмеження зараз – не знаємо напевно, якими будуть наслідки. Тому маємо просуватися дуже повільно і обережно".

США

20 американських штатів, в яких проживає 40% всього населення країни, були готові до швидкого скасування санітарних обмежень, введених узв'язку з коронавірусом, ще 22 квітня.

"Вони хочуть повернутися до роботи. Країна хоче повернутися до роботи", – заявив президент США Дональд Трамп на брифінгу у Білому домі.

Господар Білого дому підкреслив, що губернатори зможуть самі вирішувати, коли знімати обмеження, оскільки ситуація в кожному зі штатів різна. Але пандемія внесла свої корективи: за станом на 28 квітня в США зафіксовано майже мільйон випадків інфікування – це найгірший показник у всьому світі. При цьому понад 56 тисяч осіб померли, а близько 111 тисяч одужали і покинули медичні установи.

Внаслідок плани щодо зняття карантину було пересунуто на травень.

"Тільки 16 штатів відклали плани щодо перезапуску. Решта 34 штати заявляють, що планують зробити це найближчим часом", – відповіла прессекретарка американської адміністрації Кейлі МакЕнані на питання телеведучого Fox News про те, чи буде травень перехідним місяцем для відновлення американської економіки.

У Нью-Йорку не планується масових заходів, принаймні, ще два місяці. Мер найбільшого міста США оголосив: ніяких концертів і парадів до кінця червня. Доведеться відкласти і всесвітній ЛГБТ-прайд, пуерторіканський парад і щорічну ходу "Салют, Ізраїль!".

"Я не радий це оголошувати, але повинен. Відкладемо чимало подій. Ми подумаємо з організаторами, як краще це зробити. Святкування повернуть в зручніший час", – заявив мер "Великого яблука" Білл де Блазіо.

00:00:00 / 00:00:00

Чехія

Інформаційне агентство CTK з посиланням на першого віцепрем'єра і голову МВС Чехії Яна Гамачека повідомило, що уряд уже вирішив продовжити режим надзвичайної ситуації до 25 травня.

Але ж як все добре починалося – раніше міністр охорони здоров'я Чехії Адам Войтех анонсував скасування карантину з 24 квітня.

"Ми (уряд) ухвалили рішення скасувати з п'ятниці, 24 квітня, заборону на вільне пересування громадян в Чехії. Раніше діяли заходи, за якими люди могли ходити тільки на роботу і додому, в аптеку, за продуктами харчування і ніде не затримуватися. Епідеміологічна ситуація нам дозволяє зробити це за певних умов", – заявляв голова чеського МОЗ.

Головною умовою, за словами Войтеха, був дозвіл збиратися в громадських місцях групами до 10 осіб – раніше поза житловими приміщеннями влади дозволяли зустрічатися тільки двом громадянам.

При цьому фермерські ринки відкрилися ще 21 квітня, але частина фермерів на них так і не повернулася.

Нагадаємо, що в Чехії з 12 березня діє режим надзвичайної ситуації, а з 16 березня введено загальнонаціональний карантин. Всього в республіці з початку березня було отримано понад 7 тис. позитивних аналізів на коронавірус. Від хвороби, спричиненої вірусом, померло понад 200 жителів Чехії, вилікувалися – майже 3 тис.

Іспанія

Міністр праці Іспанії оголосив 21 квітня, що поетапний план виходу з карантину передбачає відкриття туристичної галузі не раніше кінця року. Тому іноземцям радять не бронювати поїздки. Більше того: до 9 травня обмежуються і подорожі всередині країни. За одну лише спробу вирватися з центральних регіонів в район морських курортів передбачений штраф – 1,5 тисячі євро.

Раніше "Сьогодні" розповідали про те, що кількість померлих перевищила 20 тисяч. З середини березня в королівстві діє режим підвищеної готовності через поширення коронавірусу. Цей захід дозволив владі обмежити пересування жителів по всій країні, крім випадків крайньої необхідності.

00:00:00 / 00:00:00

Італія

За словами прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте, його уряд разом з експертними групами працює над планом повернення країни до нормального життя з 4 травня.

"До кінця цього тижня обіцяю повідомити про план і оприлюднити всі деталі нашої програми. Можна очікувати, що ми почнемо її застосування з 4 травня", – повідомив Конте.

При цьому він зазначає, що "Відкрити все відразу було б безвідповідальним рішенням".

"Ми не можемо відходити від лінії максимальної обережності, не можемо керуватися задоволенням потреб певних категорій. Ми повинні повертатися до нормального життя на основі розгорнутого плану, в якому враховуються всі ввідні", – додав прем'єр.

Новини компаній
11:00, 15 листопада