Історичний для NASA політ SpaceX Crew Dragon відбудеться вночі проти 28 травня 2020 року за проєктом Launch America (Demo-2)
Вночі проти 28 травня 2020 року в 00:33 за київським часом відбудеться історичний запуск Launch America. Сама місія отримала кодову назву Demo-2. В межах польоту NASA спільно з SpaceX Ілона Маска запустять екіпаж на Міжнародну космічну станцію (МКС) з території США на космічному кораблі нового покоління Crew Dragon.
Місія є історичною, оскільки це перший з 2011 року запуск космічного корабля з території США, на борту якого будуть люди – коли Сполучені Штати згорнули програму "Спейс Шаттл", всі польоти NASA в космос здійснювалися в партнерстві з Росією на її кораблях типу "Союз".
Дивіться також у сюжеті про те, як Ілон Маск будував космічні кораблі:
Це буде масштабна подія, яку не можна пропустити. Пандемія коронавірусу означає, що стежити за запуском можна в інтернеті. Зокрема, Сьогодні.Lifesyle транслюватиме запуск космічного корабля.
Екіпаж Crew Dragon – Даг Херлі і Боб Бенкен
Екіпаж Crew Dragon – Даг Херлі і Боб Бенкен
Фото: NASA
Будьте готові до знакових моментів, оскільки це буде видовищний старт. SpaceX відправить Crew Dragon на тій самій ракеті, яка відправила Tesla Roadster до Марсу Falcon 9. У перший майже за 10 років пілотований американський політ вирушать астронавти NASA Даг Герлі та Боб Бенкен.
Графік польоту програми Launch America (Demo-2) 27-28 травня (за київським часом):
- 20:00 – Live види ракети SpaceX Falcon 9 зі стартового майданчика 39A в Космічному центрі ім. Кеннеді.
- 20:15 – Герлі та Бенкен за три години до старту будуть доставлені до Falcon 9 на Tesla Model X. Вони проїдуть відстань в 14,4 км на майданчик 39A. Потім піднімуться до своїх посадкових місць у Crew Dragon і чекатимуть старту.
- 00:33 – Зворотний відлік і запуск ракети Falcon 9 і Crew Dragon з майданчика 39A.
- 02:00 – Пресконференція NASA і SpaceX Demo-2 після запуску.
- 19:29 – Екіпаж Crew Dragon стикується з МКС.
- 21:55 – Відкриття люка для екіпажу Crew Dragon і вхід астронавтів NASA на МКС.
- 22:25 – Церемонія вітання космонавтів на борту МКС.