Ціни на ягоди та фрукти в Україні злетіли до історичних рекордів

По урожаю серйозно вдарила погода, пояснюють аграрії

Ціни на фрукти і ягоди на ринку України перебувають на історично високих рівнях, і головна причина – несприятливі погодні умови, які завдали шкоди садовим деревам. Про це повідомляють аналітики EastFruit і української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Найсильніше за станом на перші числа червня подорожчала полуниця – загалом в 2,6 рази порівняно з відповідним періодом минулого року.

"Кілька хвиль заморозків, остання з яких була в другій половині травня, чого раніше ніколи не було в історії, знищили значну частину врожаю. Тому пропозиція суниці різко знизилася щодо минулорічного показника, а ціни, відповідно, залишаються високими", – відзначають експерти.

Майже так само різко, як і полуниця, подорожчали черешня та яблука. Основна частина врожаю черешні загинула внаслідок заморозків. Також негативний вплив на врожай і його якість здійснюють рясні опади, що пройшли в більшості регіонів.

А от ціни на яблука залишалися високими весь сезон через зниження виробництва 2019 року, пояснюють експерти. Зараз запаси яблук у сховищах українських садівників практично повністю вичерпані, і на ринку представлені переважно імпортні фрукти.

"Відповідно, ціни високі. Адже не тільки в Україні, але і в більшості країн Європи є проблема з урожаєм черешні, ягід та інших ранніх фруктів, що сприяє гарному попиту на яблука", – пояснюють фахівці.

Ціни на груші за рік виросли на 30-35%, і зараз на українському ринку можна знайти переважно імпортну грушу.

З імпортних фруктів найменше зросли ціни на банани. Фактично банан за рік подорожчав загалом на 2-4% в оптовій торгівлі, що робить його найдоступнішим після яблука фруктом. Ціни на лимон загалом на 25% вищі, ніж рік тоиму, а на апельсин – на 40% вищі.

Водночас найближчим часом на ринку України зросте пропозиція імпортних абрикосів з Туреччини, Узбекистану та Іспанії, прогнозують експерти. Абрикосові сади в Україні також дуже постраждали від заморозків, і власний урожай буде вкрай низьким.

Лохина, зі слів фермерів, також постраждала від заморозків, проте, за оцінками УПОА, площі під нею значно зросли. Це може компенсувати зниження врожайності.

"Загальна пропозиція цієї ягоди може навіть зрости. Відповідно, не виключено, що лохина стане єдиною ягодою, ціни на яку в цьому сезоні будуть нижчими, ніж рік тому", – вважають експерти.

Новини компаній
11:00, 15 листопада