ЗНО-2020: кого звільнили від тестування

Без маски до тестування можуть не допустити, а деяким абітурієнтам знадобиться довідка від лікаря

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) відбудеться, хоч і не для всіх, як планувалося. У четвер, 25 червня, абітурієнти складатимуть перший предмет – математику. Всім учасникам тестування вимірюватимуть температуру і перевіряти, чи є симптоми респіраторного захворювання.

Для кого скасували ЗНО

ЗНО в цьому році зробили необов'язковим. Учнів шкіл, профтехів та студентів коледжів звільнили від Державної підсумкової атестації, яка проводиться в формі ЗНО. Оцінка за тестування мала піти в атестат як держіспит.

Саме цю категорію учнів парламент звільнив від тестування, точніше – дозволив складати за бажанням.

Ті, хто не буде складати держіспит в формі ЗНО, отримають в атестаті позначку "звільнений".

Ті, хто бажають отримати оцінку в атестат можуть скласти іспит у формі ЗНО. Для цього треба написати заяву на ім'я директора свого навчального закладу. Про це йдеться в пояснювальному листі Міносвіти.

Для медалістів Міністерство освіти пішло на поступки і дозволило не складати держіспит, хоча в звичайних умовах оцінка по держіспиту – обов'язкова.

Тим, хто відмовиться складати держіспит, атестати повинні видати найближчими днями. А ті, хто проходитимуть тестування, отримають документ після оголошення результатів.

"Закон, підписаний президентом Володимиром Зеленським, звільняє від Державної підсумкової атестації в будь-якій формі учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2019/2020 навчальному році. У той же час випускники мають право пройти атестацію за власним бажанням. Для держіспиту в формі ЗНО створені безпечні умови, учасники та інструктори забезпечені засобами захисту", – цитує в.о. міністра освіти Любомиру Мандзій пресслужба відомства.

/ Фото: Анастасія Іскрицька

Випускники, які вступають до вищого навчального закладу, повинні здавати ЗНО в обов'язковому порядку.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, в цьому році на ЗНО зареєструвалися 379 493 учасника. Тільки 55,7% з них – це випускники шкіл цього року. Третина – це учні профтехів і ще 11% – випускники минулих років і студенти вузів.

"Не всі з них мають намір вступати до вищих навчальних закладів. Для них складання ДПА не принципова, оскільки молоді люди і без того отримають свідоцтво про повну загальну середню освіту. Саме їх можна і потрібно було звільнити від ДПА цього року", – прокоментував омбудсмен з питань освіти Сергій Горбачов.

За його словами, це дозволить зменшити кількість людей в пунктах ЗНО і в аудиторіях, а також зменшить навантаження на громадський транспорт.

ЗНО в масках і з антисептиками

В цьому році без маски на ЗНО не допустять, а на вході всім вимірюватимуть температуру.

Прийти до пункту тестування треба буде за розкладом. В електронному кабінеті учасника ЗНО з'явиться запрошення, в якому буде вказано, в який проміжок часу треба прийти до пункту тестування. Це робиться, щоб уникнути скупчення людей. До речі, поліція стоятиме біля пунктів пропуску та контролюватиме дистанцію між людьми. Учасникам ЗНО не можна підходити один до одного і до працівників пункту тестування ближче, ніж на 1,5 м.

Перед входом до пункту тестування медпрацівник вимірюватиме температуру і перевірятиме відсутність ознак респіраторного захворювання. Якщо в учасника ЗНО буде підвищена температура – вище 37,2 – його не допустять до тестування. На вході треба буде змінити маску – її видадуть безкоштовно.

/ Фото: Анастасія Іскрицька, Сьогодні

Якщо в учасника ЗНО виявиться підвищена температура, то він зможе пройти тестування на додатковій сесії. Для цього треба впродовж п'яти днів після тестування подати заяву в регіональний центр оцінювання якості освіти. Приклад заяви і документів можна знайти на сайті Центру оцінювання якості освіти.

Якщо в учасника ЗНО підвищена температура – це фізіологічна особливість, або якщо у нього хронічне захворювання, яке має схожі симптоми з ГРВІ, то варто завчасно взяти довідку у сімейного лікаря про наявність такого захворювання. Цю довідку необхідно показати медпрацівникові в пункті тестування.

Після вимірювання температури потрібно пройти процедуру ідентифікації. На вході треба показати документ, що засвідчує особу, сертифікат учасника ЗНО та запрошення-перепустку. До речі, документи з папки "Дія" або копії документів не визнаються.

В аудиторії, де проходитиме тестування, відстань між учасниками має бути не менше 1,2 м. На столі можуть знаходитися запасна маска, дезінфектор для рук, вода, гелієва чорна ручка.

Новини компаній
11:00, 15 листопада