Безкоштовні евакуаційні потяги вирушать з Донеччини до Житомирщини

Як евакуюватися з Донецької області та отримати допомогу

З Донецької області вирушать евакуаційні рейси, як курсуватимуть поїзди та як записатися на рейс

З Донеччини вирушать спеціальні потяги для евакуації жителів. Рейси здійснюватимуть один раз на вісім днів, починаючи з 23 березня. Жителям Донеччини, які будуть евакуюватися, нададуть безкоштовне тимчасове житло, а також одноразову виплату. Про це 19 березня повідомили у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зазначається, що евакуаційний поїзд із Покровська з 23 березня змінить місце прибуття. Раніше це був рейс до Житомирської області, а тепер - до міста Здолбунів (Рівненська область). Рейси будуть здійснюватися один раз на вісім днів. Евакуйованим громадянам нададуть такі соціальні гарантії:

безоплатне житло у місцях компактного проживання на Рівненщині; державна допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам; одноразова виплата цивільному населенню, яке евакуюється; гуманітарна, психологічна та медична допомога тощо. Як безкоштовно виїхати: Залишити заявку за номером (098) 890-33-18; У випадку евакуації тяжкохворих та осіб з інвалідністю телефонуйте за номерами: 0 800 332 614, (099) 710-48-72, (099) 311-53-14, (096) 108-60-48; Дістатися до місця збору (про це повідомлять під час запису на рейс).

Крім того, про бажання евакуюватися місцеві жителі можуть повідомити на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 1548. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.

Фото: Мінре


Раніше експерти ділилися рекомендаціями для українців, яким потрібно евакуюватися в більш безпечні регіони. Із собою радять брати документи, гроші, ліки та необхідні особисті речі. Зокрема, експерти рекомендують наступне:

Взяти не тільки оригінали документів, але й копії; У рюкзак дитини покласти копію свідоцтва про народження та копію паспортів батьків; Оригінал документа не ховати далеко (щоб швидко дістати, наприклад, на блокпосту); Покласти до аптечки папірець із базовою медичною інформацією про кожного учасника евакуації (група крові, інформація про можливу алергію, в тому числі на лікарські препарати, хронічні хвороби, перелік "постійних" ліків та рецепт до них, прізвища й мобільні телефони ваших лікарів); Для найменшого члена сім'ї зібрати окрему аптечку; Відмовитися від камуфльованого одягу, рюкзака чи берців у відтінках кольору хакі; Не брати з собою зброю (навіть пневматичну).

Новини компаній
11:00, 15 листопада