Україна належить до тридцяти країн світу, які мають власні науково-дослідницькі станції в Антарктиді. Щорічно у квітні до льодового материка вирушає експедиція, яка півроку здійснює біологічні, геологічні, геофізичні, гідрометеорологічні, океанографічні, медичні та інші дослідження. Отримані дані несуть величезне значення для розвитку світової науки.

Цьогоріч учасники двадцять третьої експедиції до Антарктиди вирішили поділитися своїм досвідом і розповісти цікаві історії українським школярам під час безпосередньої зустрічі. Шкіль в Україні багато, тож за право запросити до себе вчених доведеться позмагатися. Спершу було визначено, що у конкурсі візьмуть участь навчальні заклади з таких міст: Біла Церква, Житомир, Київ, Львів, Одеса, Харків та Черкаси.

Задля того, аби мати нагоду зустрітися з українськими дослідниками Антарктиди впродовж жовтня школярі писали до них листи у яких розповідали про свою зацікавленість найпівденнішим материком, про власні мрії побувати там і доторкнутися до цього таємничого світу.

Вже можна зробити перші підсумки: на електронну адресу надійшло понад дві сотні змістовних, креативних мотиваційних листи, у яких діти переконують учасників експедиції їхати саме до їхнього навчального закладу.

Бажання бачити полярників у себе було настільки сильним, що листи надсилали з усієї України, не зважаючи на умови конкурсу, де кількість міст обмежена. Але конкурс є конкурс, у кожному із заявлених міст оберуть три школи, яким пощастить віч-на-віч поспілкуватися з вченими. Журі конкурсу відкрили невеликий секрет: до лав переможців ймовірніше за все потраплять ті листи, які є найбільш незвичайними, творчими, нестандартними.

Під час зустрічі учасники двадцять третьої антарктичної експедиції продемонструють світлини, зроблені власноруч, розкажуть про дивовижний світ природи Антарктиди, поділяться досвідом, як можна виживати у настільки жорстких кліматичних умовах. На всіх переможців також очікують подарунки, а що це буде допоки залишається секретом.

Для довідок: станція Вернадський належить Україні з 1996 року. Саме тоді вода була передана нам Великою Британією, точніше Україна її придбала за один фунт стерлінгів. До цього станція назвалася Фарадей, а заснована була ще у 1953-му році. Своє ім’я станція отримала на честь першого президента Національної академії наук України – Володимира Івановича Вернадського.

Источник https://vseosvita.ua/news/200-listiv-abi-pobaciti-polarnikiv-2694.html