Канальний вентилятор промислового типу - це високопродуктивний пристрій, яке може бути встановлено на різних підприємствах з метою створення і підтримки оптимального мікроклімату.
Високі показники потужності вкрай необхідні для таких вентиляторів, завдання яких полягає в перекачуванні досить великих обсягів повітря. Такі моделі призначені для тривалої роботи без частих зупинок. Особливо важливо їх застосування в приміщеннях, де вони є частиною виробничого процесу. В такому випадку зупинка робочого обладнання або його поломка призводить до серйозних збитків компанії.
У порівнянні з побутовими моделями, промислові агрегати можуть експлуатуватися не тільки в однофазної, а й також у трифазній мережі.
Вибір певної моделі залежить від того, в якому саме приміщенні планується використання промислових вентиляторів канального типу. До уваги береться ступінь забрудненості повітряних мас пилом та іншими речовинами.
Сучасні вентилятори відрізняються чудовою звукоізоляцією. Таким чином, включений агрегат не відволікатиме співробітників цеху від роботи, зберігаючи їх колишню продуктивність.
Різновиди промислових канальних вентиляторів.
Залежно від технічних і конструктивних особливостей відзначають кілька типів канальних вентиляторів, які використовуються в промисловій сфері.
Найпопулярніші з них:
- Осьові - надійні агрегати, які представлені за доступними цінами. У їх конструкції передбачено відразу кілька лопатей, що фіксуються на втулці. Завдяки активному обертанню крильчатки створюються повітряні потоки, які будуть спрямовані в бік осі. Такі вентилятори знайшли своє застосування в сучасній промисловій сфері і можуть експлуатуватися за умови, що температурні показники газів не перевищують 80 градусів.
- Відцентрові або радіальні вентилятори функціонують наступним чином: повітряні маси проникають в спеціальне вхідний отвір, де вони піддаються впливу відцентрових сил. Для посилення вхідного потоку повітря застосовують ротор, укомплектований лопатками спірального типу. Висновок відпрацьованих газів відбувається під прямим кутом по відношенню до вхідних повітряним масам.
При покупці промислових вентиляторів потрібно враховувати їх продуктивність для створення ефективного повітрообміну.