Настільна гра належить до категорії тих розваг, які можуть врятувати будь-який сімейний вечір. Якщо ж розглядати найпершу гру подібного виду, яка взагалі виникла, вона з’явилася на території Близького Сходу більше ніж 5 тисяч років назад. Нині, якщо розглядати асортимент, який пропонується в магазинах, він є настільки великим, що тут буде можливо знайти будь-які розваги: для великої родини, для маленьких дітей, розвиваючі та командні варіанти, розваги для компанії молоді.
Окрім того, настільні дитячі ігри виступають гарною альтернативою різним комп’ютерним варіантам. І це не просто так, адже в сучасному світі за рахунок гаджетів дитина позбавляється найважливішого, а саме спілкування. Якщо ж розглядати настільні ігри, вони дозволять весело та з користю провести вільний час. Видавництво ranok книги дешево і настільні ігри пропонує вибрати у представленому каталозі.
Особливості вибору настільних ігор для дітей в віці 4 років
Якщо розглядати найбільш популярні ігри, які найчастіше купляють батьки своїм дітям, то серед них варто звернути увагу на картки, які використовують для процесу вивчення різних предметів та понять, спеціальні підлогові пазли, іграшки, які містять невеликі елементи, сортери, різноманітні ігри, які використовують для розвитку дрібної моторики пальців та розвитку навичок логічного мислення.
Під час вибору для дітей різноманітних настільних ігор, особливу увагу варто звертати на наступні параметри:
- настільні ігри, які вибираються дитині, обов’язкового повинні відповідати віку та не бути досить складними;
- щоб максимально привернути увагу дитини, варто вибирати ті ігри, які є досить яскравими;
- при використанні барвників та матеріалів для іграшки, всі вони повинні бути безпечними для організму;
- купляти потрібно тільки сертифіковану продукцію.
Якщо ж розглядати перші настільні ігри, то скоріш за все дитина буде використовувати їх завдяки допомозі батьків. Але з часом вона буде виконувати всі завдання самостійно. Також варто звернути увагу на творчі ігри-завдання, які користуються попитом у дітей у більш старшому віці.
Зі сторони педагогів та психологів було встановлено, що навчальний матеріал, який подається в ігровій формі, сприймається набагато краще. Якщо брати дитячий вік 8-13 років, то тут можна надати перевагу різноманітним інтелектуальним іграм. Сюди ж можна віднести і наукові експерименти, які останнім часом користуються попитом.