Багато хто з підприємців початківців розмірковує над тим, як буде вестися бухгалтерський облік. І це дуже правильно, адже будь-які похибки у звітах податковій службі можуть призвести до значних штрафів. Тому до цього питання слід відноситись якомога відповідальніше. До того ж, сьогодні існують доволі зручні інструменти для бізнесу – BAS Малий бізнес.

При організації бухгалтерії підприємницької діяльності є два варіанти рішення. Перший з них – займатись бухобліком самостійно. І більшість ФОПів йдуть саме на такий крок. Другий варіант – найняти бухгалтера. Теж непогане рішення, можна доручити облік та звіти фахівцю, в той час як сам власник бізнесу зможе зосередитись на інших питаннях, наприклад, пошуках клієнтів.

Але чи варто фізичній особі підприємцю вдаватись до самостійного ведення бухгалтерії? В такому рішенні є свої певні переваги, а також недоліки, які треба розглянути детальніше.

Переваги та недоліки

Якщо підприємець вирішив звернутись саме до такого формату бухобліку, то йому не завадить ознайомитись з корисними інструментами. Таким може стати програмне забезпечення BAS Управління торгівлею, якщо мова йде про торгівлю, відкриття магазину, в тому числі й онлайн. Це дозволить спростити більшість процесів і зекономити час.

До переваг власного ведення бухгалтерського обліку слід віднести:

·       Повний контроль над фінансами, власник самостійно готує звіти і може бути впевненим, що помилок там немає;

·       Безпека – не потрібно довіряти контроль над фінансами сторонній людині, яка може виявитись або некомпетентною, або взагалі шахраєм;

·       Економічно вигідно – не доведеться оплачувати роботу спеціаліста, будь це штатний бухгалтер, або запрошений з аутсорсингової компанії. До того ж, деякі форми ФОП не передбачають штатного працівника.

Що стосується недоліків, то їх теж вистачає. По-перше, потрібно буде опанувати базові вміння й знання з бухгалтерії. Це може виявитись складним завданням, навіть незважаючи на те, що є купа програмних помічників, таких, як BAS Комплексне управління підприємством. А ще ж треба займатись іншими справами, надавати послуги або налагоджувати торгівельні зв’язки.

По-друге, самостійне ведення бухобліку не викликає особливих труднощів, якщо мова йде про малий бізнес. А ось на великому підприємстві це вже дуже складно. В результаті власнику бізнеса доведеться витрачати весь свій час на бухгалтерію. Тому в даному випадку краще розглянути інші варіанти.