Сьогодні безліч SEO-фахівців, які раніше активно працювали з російськими компаніями, відмовляються від такої співпраці та переходять на український та західні ринки. А як відомо, в Україні, Європі, США, Великій Британії та інших західних країнах найпопулярнішою пошуковою системою є Google. Відповідно, після просування сайтів під російський Яндекс і різкому переході на Google виникає проблема незнання основних відмінностей та особливостей просування під цю пошукову систему. SEO-фахівці з https://embo.com.ua/uk/ поділилися основними відмінностями SEO-просування Google vs Yandex.
Технічна частина
В обох пошукових системах вкрай важлива технічна оптимізація сайту: відсутність битих посилань, правильне внутрішнє перелінкування, карта сайту, мікророзмітка тощо. Ці нюанси необхідно враховувати при просуванні під будь-яку пошукову систему. Але є ряд невеликих відмінностей - Google більше значення приділяє оптимізації сайту під мобільні пристрої та швидкості завантаження. В першу чергу роботи Google сканує та індексує контент, який показується з мобільних - цей алгоритм називається "Mobile-first Indexing". В Яндексі ці фактори також відіграють вагому роль, але вони не настільки критичні як у Google. Також, варто не забувати, що в Yandex перевага надається мікророзмітці типу Microdata, то в Google - JSON-LD.
Регіональне просування
Під час просування сайтів локальних компаній часто зустрічається необхідність просувати проект під певний регіон. У таких випадках пошукові системи пропонують певні варіанти рішень та інструменти - в Яндексі такі налаштування гнучкіші.
Відмінності в налаштуванні геолокації:
- Google дозволяє в GSC вказати тільки бажану країну.
- Яндекс – дозволяє вказувати конкретне місто та регіон.
При цьому ще варто згадати, що якщо сайт необхідно просувати під різні міста, то Google такий варіант реалізується або окремим сайтом, або за допомогою підпапок (у російській ПС для цього використовують піддомени).
Контентна оптимізація
Є 3 основні відмінності:
- Прямі входження ключових слів і переспам: для Google менш важлива читання тексту, але він більше приділяє увагу прямим входженням ключових слів (але без переспаму).
- Google цінує довгий контент, в якому чітко прописані заголовки з урахуванням ключових слів, в Яндексі дозволені короткі тексти, а в окремих випадках можливе просування зовсім і без них.
- Оновлення контенту: при просуванні в Google потрібно час від часу оновлювати контент, доповнюючи або актуалізуючи його. У Яндексі з цього приводу можна не переживати, інколи ж часте оновлення контенту навіть може знизити позиції.
Зовнішній профіль посилання
Який і об'ємний профіль посилання надзвичайно важливо для просування в ТОП-10 для Google. Особливо якщо просуватися необхідно у висококонкурентних тематиках. На сьогоднішній день, без великої кількості якісних посилань просування практично неможливе. Яндекс у свою чергу не робить глибокого аналізу посилання профілю сайту. І цей фактор не є для нього ключовим. При SEO просуванні сайту в Google фахівці активно використовують статейні і крауд-посилання.
Санкції, що накладаються
У Google ви швидше за все не отримаєте жодних санкцій через переспам ключовими словами і так далі. В основному це просто негативно позначиться на позиціях і при виправленні даних проблем - позиції повернуться на колишні місця. В основному, отримати санкцію від ПС Google можливо, якщо на сайті є шкідливе ПЗ. Але достатньо видалити небажаний контент