Впродовж довгого часу звичайні дугові зварювальні апарати залишалися єдиним обладнанням, за допомогою якого можна було скріплювати метали. Вони є і зараз, оскільки добре справляються зі зварюванням чорних металів. Але під час роботи з ними з’являються труднощі. Шви виходять нерівними та зашлакованими, а щоб працювати більш-менш чисто, доводиться довго вчитися.
Також такий зварювальний апарат не підходить для роботи з кольоровими металами та тонкими заготовками. Це і стало причиною створення зварювального апарата нового покоління — напівавтоматичного. З ним стало можливо виконувати ті завдання, з якими не могло впоратися звичайне електродугове обладнання.
Як працює напівавтоматична зварка
В зварювальному напівавтоматі використовується механізований метод подачі дроту, який слугує матеріалом для скріплення металів. Звідси і походить назва пристрою. Механізм подачі дроту може бути штовхаючим, тягнучим або штовхаючо-тягнучим.
Оператор може вибирати товщину дроту для зварювання в залежності від параметрів металоконструкції, з якою працює. А також має змогу налаштувати швидкість його подавання.
На місце зварювання подається спеціальний захисний газ, який унеможливлює окислювання шва.
В комплексі все це дає однозначно хороший результат. Шви виходять рівними, акуратними і без шлаку. Завдяки невисокій температурі прогрівання металу заготовки взагалі не страждають. Тому напівавтомати добре себе зарекомендували при роботі з листовою сталлю та тендітними кольоровими металами.
Які переваги має обладнання
Працювати з такими пристроями значно легше, ніж з електродуговими, тому вони краще підходять для новачків. Крім цього переваги є наступні:
- висока міцність шва, в чому напівавтомат в ряді випадків виграє в попередника;
- робоча зона на деталі, яка обробляється, практично не деформується;
- зварювальний шов не потрібно додатково обробляти, очищувати від шлаку та зачищати горби;
- за рахунок великої довжини дроту та його безперервного подавання оператор може робити довгі зварювальні шви;
- при правильному підборі дроту та захисного газу можна працювати з багатьма видами металів та їхніх сплавів.
Завдяки цим перевагам можна купити напівавтомат для робіт, які потребують високої точності та акуратності.
Вибирати обладнання потрібно дуже ретельно. Під час цього варто керуватися своїми потребами, фінансовими можливостями та характеристиками пристрою.
В залежності від сфери експлуатації напівавтомати бувають професійними, напівпрофесійними та побутовими. Для домашнього використання можна розглядати останні два. Побутові підходять для періодичного користування впродовж нетривалого часу. Вони компактні і легкі. Мають невеликий зварювальний струм, тому товсті заготовки з їхньою допомогою надійно скріпити не вдасться. Напівпрофесійні використовуються в різних сервісах, будівельних майданчиках, сервісах тощо. Вони мають більш серйозні характеристики, тому побутові потреби задовольнять точно.