Не обов'язково найдорожча зарядна портативна станція потрібна конкретному споживачеві. Якщо йдеться про звичайну квартиру, можна обійтися цілком демократичним за ціною пристроєм із базовими можливостями. Є й інші ситуації, коли навіть для невеликого будинку може знадобитися досить потужна станція, з безліччю функцій та додаткових опцій. Спробуємо розібратися у всьому докладніше.
Дві великі категорії портативних зарядних станцій: у чому відмінність і чому це важливо
Компанія Motostuff пропонує портативні зарядні станції у широкому асортименті та з можливістю вибору, як за потужністю, так і за функціональністю автономного джерела електропостачання. Саме тому портативні зарядні станції можна умовно поділити на великі категорії:
- у першій категорії умовно можна зібрати всі портативні станції, які постачають електричною енергією з потужністю від 500 до 1000 Вт на годину;
- у другій категорії можна умовно зібрати всі портативні зарядні станції з потужністю від 1000 - 1500 Вт на годину до 5 і навіть 7 Вт на годину.
Перша категорія підходить для постачання невеликих за потужністю електроприладів. Наприклад, електрочайник, ноутбук, LED-лампа. Друга категорія зарядних станцій використовується для більш потужних пристроїв – індуктивна електроплита, кондиціонер, великий телевізор, комп'ютерна станція.
Основне призначення потужних портативних електричних станцій - забезпечення електрикою пристроїв, які споживають електричний струм від 1000 Вт/год. Однак ці пристрої досить дорогі. Це пояснюється тим, що вони використовують високоякісні та дуже ємні акумулятори, а також специфічне електронне обладнання, що дозволяє швидко та дуже ефективно конвертувати постійний струм у змінний та навпаки. Такі пристрої немає сенсу встановлювати в невеликих будинках або квартирах, оскільки вся їхня потужність і потенціал не використовуватиметься.
Які критерії вибору є важливими, крім потужності?
Якщо вибір потужності вже зроблено і правильно прорахований, слід врахувати ще кілька критеріїв, за якими необхідно вибрати певний варіант портативного зарядного пристрою. Насамперед - це кількість і варіанти роз'ємів для входу та виходу електричної енергії. Якщо пристрій має всі популярні роз'єми для живлення електромережі, не потрібно буде встановлювати додаткові фільтри та інші пристрої, які розподілятимуть електричну енергію.
Ще один важливий критерій вибору – простота та дистанційність управління. Якісні системи обладнані дистанційним керуванням, яке можна здійснювати через смартфон. Це особливо важливо для тих пристроїв, які в автономному режимі заряджаються та постачають електричною енергією побутові прилади, що працюють цілодобово. Якщо достатньо потужний зарядний пристрій переналаштувати в дистанційному режимі, можна скоротити витрати енергії та перенаправити електроживлення для холодильника, забезпечивши збереження продуктів та можливість заощадити на їх придбанні. Така опція є важливою для власників таких пристроїв, які працюють і не можуть особисто контролювати роботу зарядного пристрою.
Важливий критерій для вибору пристрою – його вага та компактність.
Якщо йдеться про потужні пристрої, тоді вага не має значення, як і габаритність. Але якщо зарядний пристрій розташовується на кухні, в спальній кімнаті, у вітальні, тоді і вага, і габарити мають значення. Особливо це важливо, якщо доводиться переміщувати зарядний пристрій із однієї кімнати до іншої.