Якщо турбують розширені пори, чорні цятки, жирність, запалення, почервоніння та висипання на обличчі, це означає, що в тебе проблемний тип шкіри. Звичайно, це не діагноз, але знадобиться особливий підхід до догляду, тим паче в тому разі, коли справа стосується вибору декоративної косметики. Якщо неправильно її підібрати, можна лише погіршити ситуацію. Тому варто дізнатися про тонкощі вибору тонального крему для проблемної шкіри.
Чому звичайний тональний засіб не підійде
Перед тим як розповісти про вибір декоративної косметики для проблемної шкіри, варто нагадати про її ознаки:
- Запалення. Це помітно неозброєним оком: прищі, акне, чорні цятки.
- Чутливість. У зоні ризику – занадто суха або, навпаки, жирна шкіра з розширеними порами. Ці типи реагують на зміни температур, УФ-випромінювання, вплив «синього світла» цифрових гаджетів, забруднення та інші шкідливі чинники довкілля.
- Постакне. Після тривалої боротьби з серйозними запаленнями на обличчі залишаються рубці, шрами, побілілі або почервонілі ділянки. Від здорового шкірного покриву вони можуть відрізнятися за кольором і текстурою. У цьому разі завданням тонального крему буде вирівнювання не тільки відтінку, а й рельєфу.
- Судинні зірочки. З сітчастими капілярними утвореннями біля щік, скронь і носа зовсім не обов'язково боротися, оскільки часто вони не становлять жодної небезпеки для здоров'я. Але все ж таки іноді виглядають занадто помітними й роблять макіяж неохайним.
- Сухість. Лущення шкіри, тріщини, мімічні зморшки також можуть стати проблемою, але, на щастя, лише тимчасовою. Ці природні дефекти іноді простіше усунути, аніж скоригувати. У цьому разі потрібно більше живлення та зволоження.
- Пігментація. Зазвичай косметологи та дерматологи починають бити на сполох, якщо пігментні плями покривають понад 50% усієї поверхні обличчя.
Крім того, проблемна шкіра дуже примхлива. Наприклад, якщо вона схильна до жирності, то її сальні залози надто активно виробляють шкірне сало. А якщо ти неправильно підібрала тональний засіб із дуже щільною текстурою, то після його застосування пори закорковуються, з'являються висипання.
Якісний тональний крем має не тільки маскувати недосконалості, а й забезпечувати комплексну оздоровчу дію на шкіру. Якщо косметика неправильно підібрана, це може лише посилити проблему.
Критерії вибору
Щоб вибрати тональний засіб для проблемного типу шкіри, потрібно знати наступне:
- Склад. Краще вибирати косметику декоративну, яка не містить олій. Якщо тональний або BB-крем зарекомендував себе як якісний засіб для проблемної шкіри, але в його складі є олії, переконайся в їх рослинному походженні. Парабени, силікони та інші продукти нафтової промисловості — все це лише погіршить стан шкірних покривів. Добре, якщо в складі є зволожувальні компоненти, цинк, вітамін Е, алое, чайне дерево, саліцилова кислота та інші себорегулювальні речовини.
- Консистенція. Засоби з легкою текстурою не забивають пори, практично не відчуваються на шкірі, але можуть не впоратися з маскуванням недосконалостей. Щільніші за консистенцією дозволять якісно «приховати» дефекти, але можуть «поплисти» протягом дня, створити ефект маски на обличчі та закоркувати пори. У будь-якому разі вибирай некомедогенні продукти та орієнтуйся на власні побажання.
Якщо твоя шкіра схильна до жирності, тобі потрібен засіб, який містить абсорбівні компоненти й добре матує. Для сухого шкірного покриву підійдуть б'юті-продукти з «вологим» фінішем та інгредієнтами, які інтенсивно зволожують.
Правила нанесення тонального крему
Крім правильного вибору, не менш важливим є безпечне та делікатне нанесення тонального крему. Спочатку потрібно очистити обличчя від забруднень, застосовуючи балансувальний тонік, а при наявності вугрів – протизапальний або заспокійливий засіб, сироватку або емульсію. Далі нанеси тональний крем тонким шаром, у разі потреби – у декілька шарів.
На завершення зафіксуй тон розсипчастою мінеральною пудрою. Вона допоможе згладити рельєф шкіри, приховає дрібні зморшки та недоліки.
Правильно вибравши косметику, ти зможеш підкреслити переваги своєї зовнішності та скоригувати недоліки.