Всі ми бачили маленькі дитячі велосипеди без педалей, які за принципом руху схожі на самокати. Більше того, вони навіть схоже називаються – велокати. А ще їм є назва біговели. Це транспорт для самих маленьких, і розрахований для дітей віком до 4 максимум 5 років, адже в такому віці малятам ще важко виконувати цілий комплекс одночасних завдань, яких потребує їзда на ровері з педалями. Тож якщо ви шукаєте класний подарунок маленькому хлопчику чи дівчинці, що відносно недавно почали ходити, ви можете розглянути як варіант біговел.
ТОП-3 бренда біговелів
Puky
Німецький бренд, який спеціалізується на самокатах та велосипедах для дітей. Дитячі біговели Puky – це синонім надійності. Висока якість комплектуючих, рами, відмінна зборка, купуючи один раз таким велокат, ви можете не сумніватись – він відслужить своє довго і надійно. В лінійці даного виробника є багато різних моделей, але ми рекомендуємо брати біговели зі стійкою керма, що хитається – так тренується відчуття рівноваги.
Cruzee
Виробники позиціонують свою продукцію, як таку, що зроблена батьками для дітей. Але при цьому – з залученням найкращих інженерів, адже діти варті лише найкращого, чи не так? Дитячі біговели Cruzee – це те, що зроблено з любов’ю та турботою про малят. Ергономічний дизайн, легке керування, надійна конструкція, що не боїться ударів – усе це в наявності, усе пройшло випробування роками і довело якість продукції цього бренду.
RoyalBaby
Китайський бренд, який спеціалізується на дитячому транспорті та в цілому на дитячих товарах. Більше того – це найбільший виробник дитячих велосипедів у світі. Дитячі біговели RoyalBaby – це про інноваційність, технологічність та сучасність. В цих велосипедах продумана кожна деталь, нічого зайвого, і, тим більше, нічого небезпечного для дитини. Всі деталі чітко підігнані, частини, які потенційно можуть травмувати, захищені та ізольовані. РоялБейбі – це повністю про безпеку.
Як вибрати біговел
Почнемо з висоти сидіння. Сидячи на ньому, дитина має діставати ногами до землі, при тому вони мають бути трохи зігнутими в колінах. Однозначно, краще брати велик з сидінням, що регулюється, тоді його вистачить на все дитинство. Щоб орієнтуватися:
- Висота сидіння до 28 см – для дітей віком 2-2,5 років;
- Висота сидіння до 35 см – для дітей віком від 3 років.
На виріст теж брати не варто: погано дістаючи до землі ногами, малеча буде швидше втомлюватися.
Наступний нюанс – вага біговела. Очевидно, що дитина сама буде займатися його транспортуванням. Для малюків до 2 років краще взяти легкі моделі не важче 3 кг. Для діток 2-3 років можна вже біговел трішки важчий – до 4 кг. П’ятирічні без проблем впораються з велокатом 5 кг, а для старших можна брати і важчі моделі.
Далі – матеріал. Дитячі велосипеди без педалей роблять із різних матеріалів:
- Дерево – як правило береза. Не дуже зручні моделі, вони достатньо жорсткі, так що якщо купувати, то лише біговели з надувними колесами;
- Пластик – легкий та яскравий матеріал, біговел із пластика підійде для найменших велосипедистів, так як матиме зовсім невелику вагу;
- Алюміній – теж дуже легкий, але алюмінієвий велосипедик доволі жорстко передає вібрації від їзди, і коштують такі моделі дещо дорожче;
- Сталь – міцний матеріал, стальний біговел можна брати для діток від 3 років, які вже впевнено почувають себе з таким транспортом.
Ну, і на завершення – колеса. Вони бувають із піногуми – легкої та міцної пластмаси, якій не страшні проколи. Також колеса для біговелів роблять надувними зі звичайної гуми, вони зручні тим, що дуже “м’яко” йдуть по дорозі, але їх можна проколоти. А ще є моделі з поліуритановими колесами, їх не дуже багато – таких велокатів – але це мабуть найкращий варіант, адже вони довговічні, легкі та мають гарну амортизацію.
Джерело: https://unisport.ua/begovely/.