У сфері сучасної медицини України активно впроваджуються новітні реформи, які сприяють розвитку даної галузі. Поштовхом до змін стали суспільні виклики: спершу пандемія ковіду, а згодом війна. У цих складних умовах медицина почала працювати по-новому, враховуючи актуальні потреби населення. Минулого року Верховна Рада України прийняла закон про впровадження та розвиток телемедицини, яка до 2023 року була не достатньо поширеною. Проте за останній рік у цьому напрямку відбулися суттєві зміни, про які ми детально розкажемо нижче.

Сучасний стан та переваги телемедицини

Розвиток напрямку телемедицини — це суттєвий крок уперед. Вона має значні переваги і спрощує процедуру лікування в багатьох випадках. Уже сьогодні медзаклади України мають більше 4 тисяч апаратно-діагностичних телемедичних комплексів. Наразі в кожному регіоні держави можна не лише отримати дистанційну консультацію лікаря, але навіть оформити лікарняний лист онлайн. Це зручно й вигідно для пацієнтів, адже суттєво заощаджує час.

Окрім того, телемедицина допомагає підвищити якість надання лікарських послуг. Вона надає можливість фахівцям з різних регіонів безперешкодно обмінюватися своїм досвідом онлайн. Це особливо важливо й актуально в нинішніх складних суспільних обставинах. Завдяки дистанційним засобам зв'язку лікарі екстреної медицини можуть ефективно надавати допомогу в зоні ведення бойових дій, на фронті й прифронтових населених пунктах. Це надзвичайно важливо й необхідно для цивільного населення й військовослужбовців, котрі перебувають на небезпечних територіях. Телемедицина таким чином допомагає рятувати життя українців і дозволяє підвищувати ефективність надання необхідної екстреної медичної допомоги.

Розвиток телемедицини також сприяє розширенню послуг онлайн. Зокрема, наразі українці можуть дистанційно отримати електронний рецепт на придбання необхідних лікарських препаратів. Також сьогодні пацієнти можуть оформити лікарняний лист онлайн. Це можливо після дистанційної консультації з лікарем. Щоправда, такий документ видається на період до 5 днів. Аби продовжити термін непрацездатності у зв'язку зі станом здоров'я, пацієнту все ж таки доведеться відвідати медичний заклад.

Нагадаємо, що купити лікарняний лист можна було і раніше в спеціалізованому сервісі https://spravochki.org/bolnichnyj-pavlograd/. Тут можна купити лікарняний лист без відвідування на термін від 1 до 30 днів та навіть заднім числом. Це зручно та вигідно!

Як бачимо, телемедицина — це активний розвиток медичної галузі України. Вона відповідає на актуальні потреби суспільства, підвищує ефективність лікування, покращує сервіс та якість обслуговування населення, робить медичні послуги більш доступними.