Вивчати польську мову нині актуально, престижно та вигідно. Польща входить до Євросоюзу, має високий рівень життя та багатовічну історію. Вона манить своєю шляхетністю, архітектурними вишуканими формами та міцним національним духом.
Багато хто з українців має польске коріння, деякі теріторії нашої країни ще не забули свого польського минулого та нагадують про це усім відголосками у традиціях, будівлях та мові. Деякі співвітчизники воліють відправитися до Польщі на заробітки, хтось любить там відпочивати, а деякі люди прагнуть переїхати туди на постійне міце проживання. Для цього потрібно знати мову, яка допоможе ліпше зрозуміти корінних жителів та проникнутся атмосферою. Одразу це може здатися надскладним завданням, але насправді це не так. Вивчати польську мову можна легко та із задоволенням. Існує декілька поширених способів зробити це швидко та продуктивно.
Мовні курси. Немає нічого простішого за вивчання мови на спеціалізованих курсах, де заняття проходять у групі, знаннями ділиться вчитель. Задля отримання базових знань не потрібно ходити на такі заняття роками, вистачить всього декількох місяців. Стандартний набір слів, речень та висловлювань буде знаходитися в нетрях пам’яті, набуті навички спілкування можна буде використати для пояснень з місцевими, формування запитань та відповідей, розуміння написів.
Аудіоуроки. Для людей зі слуховим типом пам’яті такий спосіб запям’ятовування буде найлегшим. До того ж, прослуховувати діалоги можна навіть по дорозі на роботу, в автобусі чи метро, ліфті та кав’ярні. Для закріплення матеріалу після прослуханого тексту слід виконувати завдання з аудіювання: відповідати на питання до змісту.
Розмовний клуб – інтерактивний спосіб навчання, він допоможе ученикові розговоритися. Висловлювання своєї думки не буде викликати скутості та сорому. Але є одне «але»: такі заняття не акцентуються на граматиці.
Художня література та музика. З їхньою поміччю можна вивчити іноземну мову, насолоджуючись, заповняючи своє дозвілля. Величезним плюсом є і знайомство з тамтешніми авторами, історією, звичками та особливостями народу. Людина, яка багато читає - завжди цікавий співбесідник.
Словник. Цей спосіб може мати декілька модифікацій. Вчені, наприклад, запевняють, що для ліпшого пізнання мови удень треба запам’ятовувати 30 слів, які починаються з однієї літери, наступного дня треба робити теж саме з наступною і так далі за абеткою. А можна розклеїти по квартирі, офісу чи іншому приміщенні папірці з назвою речей, на яких вони розміщенні, і вивчати околишнє середовище таким ось чином.
Додаткові знання нікому ще не були зайвими. Тому пізнання нової мови тільки піде на користь кожному охочому.