«Цінуйте мову»

«Поки жива мова народна в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства більш нестерпного, як те, що хоче відібрати в народу спадщину, створену незчисленними поколіннями його віджилих предків»,   писав К.Ушинський.

21 лютого 2017 року у день Міжнародного рідного язика, в дошкільному навчальному закладі №11 « Берізка» відбувся семінар-практикум «Цінуйте мову», метою якого було ознайомити учасників семінару з досвідом роботи дошкільного навчального закладу, а саме: формування патріотизму на основі живодайного джерела української духовної культури, пізнавання культурно- історичного досвіду, пізнання краси та чарівності народних звичаїв та обрядів, виховання інтересу та поваги до історії свого роду та народу, позитивне сприйняття обрядових дійств та бажання активно приймати участь в них.  Вихователі та діти прикрасили цей семінар яскравим святом. Були  запрошені представники Відділу освіти, методисти дитячих садків «Райдуга», «Золотий ключик», « Білочка», «Радість» та вихователі садочка «Берізка». Ведуча Біленко Ірина Миколаївна зуміла зачарувати дітей та гостей казковою розповіддю про історію рідної мови. На початку, коли діти зібрались колом у світлиці, ведуча повідала  дуже цікаву легенду, як Україна стала найспівучішою країною світу. Діти старшої та середньої групи  приймали участь у святі, діти та робітники садочка були вдягнені у народні українські  костюми, прикрашені вишиванками. Образ дівчат завершили червоні маки у волоссі. Звучало багато пісень у виконанні співробітників та їх підопічних. Звучали пісні « Мова – моє багатство», «Рідній дім - Україна наша» і інші. Мати наставляла дітей, відправляючи їх у  доросле життя, омила дітям ручки, щоб вони були щасливі, як барвіночок весняній, та витерла їх вишиваним рушником, потім торкалась чола  хлібом та промовляла « Щоб ви були величні, як хліб пшеничний». Глядачів порадували маленькі танцюристи, які виконали багато яскравих народних танців. Дівчата виконали танок «Віночок», яким змогли показати сімволичне значення віночка, як оберегу українського народу, а хлопчики - танок « Ми маленькі козачата» на честь мужніх, сміливих та відважних козаків, яких бояться усі вороги. Також маленькі артисти веселили гостей гуморесками та веселими пісеньками. Дитячий козацький хор виконав пісню « Маруся раз, два, три» на кумедний лад.

 Запрошений батько одного з вихованців прямо зі сцени дав настанову своєму синові  про зберігання рідної мови солов’їної. Без нашої мови український народ не був би народом, через відстані віків,як сила могутня, мова наших прабатьків лине у майбутнє.

Останнім на цьому  святі був  яскравий танок під назвою «Рушничок», що символізував сам процес створення рушника, який виконали вихователі разом зі своїми вихованцями.

Завершальне слово промовила ведуча семінару: « Українське слово хай звучить на цілий світ! Хай лунає мова в світі, повна сили і тепла! Не цурайтесь мови діти, не забудьте джерела!»

Завідуюча садком Калашнікова В.В. подякувала усім, хто приймав участь  в організації цього заходу, за щирий та неформальний підхід, а співробітник відділу освіти МВНО Калугіна Світлана Монойлівна  висловила радість за те , що вихователі та батьки прищеплюють дітям знання рідної мови та любов до неї.

«Цінуйте мову», фото-1 «Цінуйте мову», фото-2 «Цінуйте мову», фото-3 «Цінуйте мову», фото-4 «Цінуйте мову», фото-5 «Цінуйте мову», фото-6 «Цінуйте мову», фото-7 «Цінуйте мову», фото-8 «Цінуйте мову», фото-9 «Цінуйте мову», фото-10 «Цінуйте мову», фото-11 «Цінуйте мову», фото-12 «Цінуйте мову», фото-13 «Цінуйте мову», фото-14 «Цінуйте мову», фото-15 «Цінуйте мову», фото-16 «Цінуйте мову», фото-17 «Цінуйте мову», фото-18 «Цінуйте мову», фото-19 «Цінуйте мову», фото-20 «Цінуйте мову», фото-21 «Цінуйте мову», фото-22 «Цінуйте мову», фото-23 «Цінуйте мову», фото-24 «Цінуйте мову», фото-25 «Цінуйте мову», фото-26 «Цінуйте мову», фото-27 «Цінуйте мову», фото-28 «Цінуйте мову», фото-29 «Цінуйте мову», фото-30 «Цінуйте мову», фото-31 «Цінуйте мову», фото-32
ріднамова деньрідноїмови.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію