Усі версії катастрофи літака МАУ в Ірані, деталі розслідування (фото, відео)

Лідери країни Заходу говорять про удар зенітної ракети, проте Іран все спростовує

Усі версії катастрофи літака МАУ в Ірані, деталі розслідування (фото, відео), фото-1
0:00 / 3:36

Український авіалайнер Boeing-737-800 рейсу PS725 Тегеран – Київ, який розбився через кілька хвилин після вильоту з аеропорту іранської столиці, могла збити ракета ЗРК "Тор" М1 російського виробництва, що перебуває на озброєнні елітного підрозділу іранської армії – "Корпусу вартових ісламської революції" .

Лідери Канади, Великої Британії, а також низка західних ЗМІ назвали ненавмисний удар ракети по літаку причиною трагедії, яка забрала життя 176 осіб (11 з них – українці). Однак, навіть незважаючи на існування відео ймовірного обстрілу лайнера системами ППО, офіційний Іран і низка експертів заперечують цю версію, вказуючи, що не можна відкидати й низку інших причин загибелі повітряного судна.

Сайт "Сьогодні" стежить за розслідуванням катастрофи українського літака публікує всі версії причин трагедії, заяви лідерів держав, офіційних осіб та експертів:


18:33 В розмові з прем'єром Грузії президент України Володимир Зеленський заявив, що найважливіше зараз – провести повне і об'єктивне розслідування причин трагедії. У свою чергу, грузинський прем'єр висловив свої співчуття в зв'язку з загибеллю українських громадян.

Читайте також:Катастрофи пасажирських літаків: випадки, коли авіалайнери збивали військові

18:05 Іранські й українські експерти в Тегерані приступили до розшифровки обох "чорних скриньок" з борту Boeing 737, який зазнав аварії в Ірані, заявив керівник Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде.

  • 5e189b0bd6856.jpg
  • 5e189b0c13cf2.jpg
  • / Фото: Reuters
  • / Фото: Reuters
1/5

Раніше в Ірані повідомили, що бортові самописці пошкоджені. Отримати інформацію буде складно. Якщо дані не зможуть розшифрувати самостійно, звернуться до інших країн – Росії, України, Канади або Франції. На аналіз скриньок може піти більше місяця.

Читайте також:Загибель літака МАУ в Ірані: експерт розповів, звідки інформація у Канади та Великої Британії

00:00:00 / 00:00:00

17:04 Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок на екстреній зустрічі Ради ЄС в Брюсселі 10 січня заявив, що причиною авіакатастрофи лайнера МАУ в Ірані з великою часткою ймовірності, дійсно, є влучання ракети іранських сил ППО .

16:51 Канада введе нові санкції проти Ірану , якщо Тегеран перешкоджатиме розслідуванню катастрофи українського авіалайнера, заявив прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо. За його словами, Канада зажадає допуску своїх фахівців. Якщо їм відмовлять, влада готова обговорити обмеження разом з міжнародними партнерами.

16:33 Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з державним секретарем США Майком Помпео і поінформував співрозмовника про хід розслідування катастрофи українського літака в Тегерані. Помпео висловив співчуття від американського народу у зв'язку з трагедією, підтримку і готовність сприяти в проведенні неупередженого розслідування .

15:58 Стало відомо, що іранська влада практично повністю зачистила місце катастрофи літака Boeing 737 МАУ під Тегераном, повідомили журналісти CBS, які відвідали місце трагедії.

Очевидці повідомили репортерам, що більшу частину уламків літака було вивезено на вантажівці 9 січня. Зараз на місці аварії перебувають лише цивільні особи, які продовжують "зачистку" територію.

Місце катастрофи. Фото: twitter.com/elizapalmer

Місце катастрофи. Фото: twitter.com/elizapalmer

15:46 Стало відомо, що Німеччина наполягає на серйозному розслідуванні авіакатастрофи під Тегераном, а ознаки можливого ракетного удару по цьому літаку повинні бути сприйняті дуже серйозно, вважають в Берліні.

15:41 Генерал-лейтенант запасу, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко розповів в коментарі сайту "Сьогодні", що літак МАУ в Ірані був ідеальною метою для ЗРК "Тор".

15:38 В ситуації навколо трагедії з російською Boeing 737 в Ірані, потрібно розділяти питання власне катастрофи лайнера, комунікацію американців, у яких власні цілі, і комунікацію української сторони, заявила член правління Ради зовнішньої політики "Українська призма" Анна Шелест в коментарі сайту "Сьогодні".

За її словами, заручником ситуації Україна стане лише в тому випадку, якщо дасть іншим заповнити інформаційний вакуум. Адже стосовно комунікації української сторони щодо катастрофи, – вона далека від ідеальної.

14:17 Росія навряд чи зможе використовувати ситуацію з катастрофою Boeing-737 компанії МАУ, щоб обілити себе в питанні збитого над Донбасом Boeing рейсу MH17. Таку думку висловив в коментарі сайту "Сьогодні" політолог Володимир Фесенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
"Там, де є Росія, сподіватися на об'єктивне розслідування складно": Ємець про трагедію з літаком МАУ

14:04 Міністр закордонних справ Вадим Пристайко завив, що президент України Володимир Зеленський зустрівся з тимчасовим повіреним у справах США Христиною Квін, яка передала важливі дані про авіакатастрофу в Ірані.

Vadym Prystaiko@VPrystaiko

Разом з Президентом Володимиром Зеленським зустрілися з представниками США, зокрема із керівницею Посольства в Україні Крістіною Квін. Отримали важливі дані, які будуть опрацьовані нашими фахівцями. Очікуємо розмови @ZelenskyyUa з Держсекретарем США @SecPompeo о 15:00.

176
13:00 - 10 січ. 2020
Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність
Про це говорять 181 осіб

13:13 Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив про готовності Парижа внести свій вклад в розслідування обставин катастрофи в Ірані лайнера МАУ , навіть попри те, що французьких громадян на борту нещасливого рейсу PS752 не було.

12:52 В Ірані не хочуть, щоб бортові самописці загиблого літака вивозили за межі країни для проведення аналізу, однак зробили заяву про "чорні скриньки" і строки розслідування авіакатастрофи . Представник іранського авіарегулятора Хасан Резайфар заявив, що 10 січня фахівці спробують оглянути "чорні скриньки", щоб зрозуміти, чи можливо ще витягти з них інформацію.

Читайте також:Військовий експерт вважає малоймовірним, що Boeing-737 був збитий Іраном

00:00:00 / 00:00:00

12:20 українська влада звернулися до Канади з проханням надати наявну в Оттави розвідінформацію про авіакатастрофу лайнера МАУ. Відповідний запит подав Офіс генерального прокурора сподіваючись, що це допоможе в розслідуванні.

А посол України в Канаді Андрій Шевченко заявив, що йому невідомо, чи передавали канадці Києву будь-які дані про трагедію рейса PS752, але Україна не має підтвердження або спростування версії про те, що літак Boeing 737 був збитий іранською ракетою, про що раніше заявив канадський прем'єр Джастін Трюдо.

11:56 Один з розслідувачів міжнародної групи Bellingcat Христо Грозєв заявив, що встановив ймовірне місце пуску ракети, яка могла збити українська Boeing 737 у Тегерані.

"Використовуючи візуально сприйняту швидкість руху ракети щодо фактично відомої швидкості Тор-М, я зміг обчислити кут відносно траєкторії. Ця відстань від місця запуску становила близько 6,5 км. Один кандидат: секретна база IRSG", – написав він у Twitter.

9:29 Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував версію про збитий в Ірані літаку МАУ, заявивши, що версія про попадання ракети в авіалайнер не виключається, але на сьогодні не підтверджена.

9:01 Іран спростував звинувачення в тому, що ракети його ППО стали причиною аварії українського Boeing 737. Представник уряду Ісламської Республіки Алі Рабії заявив: "Шкода, але психологічна маніпуляція уряду США і тих, хто свідомо чи несвідомо її підтримує, тільки додає горя рідним, що втратили близьких" .

2:47 Телекомпанія CNN заявила, що Іран випадково збив літак МАУ двома ракетами російського виробництва. За словами неназваного американського чиновника, ракети належали до класу "земля-повітря". У США вважають, що в літак ракети потрапили випадково.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що літак МАУ міг бути ненавмисно збитий ракетою, випущеною Іраном.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо також заявив, що український авіалайнер був збитий іранською ракетоюкласу "земля-повітря". Однак він підкреслив, що дані вказують на те, що літак був збитий ненавмисно.

А президент США Дональд Трамп загальними фразами заявив, що падіння Boeing-737 МАУ рейсу PS752 було спричинене не механічними проблемами, чиєюсь помилкою.

00:00:00 / 00:00:00

Більше про загибель Boeing-737-800 під Тегераном, списки загиблих, спогади рідних і близьких українців, які перебували на борту повітряного судна, заяви офіційних осіб та експертів, а також перші версії причин трагедії читайте в спецтемі сайту "Сьогодні": "В Ірані розбився літак МАУ: списки всіх загиблих, подробиці, фото і відео".

МАУ Іран деталі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію