Підробіток на час карантину: які вакансії і скільки платять

Найбільше зараз потрібні послуги кур'єрів, репетиторів і перукарів

Як відомо, карантин в Україні продовжений до 24 квітня. Через такі запобіжні заходи багато українців залишилося без роботи, адже закрилися сотні кафе, магазинів, кінотеатрів, готелів і різних підприємств. Сайт "Сьогодні" розповідає, як знайти роботу на період карантину і які фахівці зараз потрібні.

Кур'єри, продавці та водії: які фахівці потрібні в карантин

Ми вже розповідали, що через карантин в Україні прийняті жорсткі обмеження. Зупинився транспорт, закрилися кафе, базари та магазини – підприємства, які не можуть працювати повністю віддалено. Згідно з даними Держстату, без роботи зараз залишилися близько 3 млн українців. Частина працевлаштованих перейшли на віддалену роботу, частина – пішли у відпустку за свій кошт, але є і такі, хто роботу втратив. Наприклад, згідно з дослідженням КМІС, для 40% працівників режим роботи у зв'язку з введенням карантину не змінився, 36% людей перевели на віддалену роботу з дому, 22% відправили в неоплачувану відпустку і 2% – звільнили з роботи. Відповідно, люди не отримають зарплату за березень і квітень, а якщо карантин буде продовжено, то ще й за травень. На цей період можна знайти підробіток, який хоч якось допоможе поліпшити фінансове становище.

Читайте також:Звільнення через карантин: чи законно це і що робити українцям

За даними сайту пошуку роботи Jooble, роботодавці стали більше шукати продавців для магазинів роздрібної торгівлі, водіїв, кур'єрів, а також викладачів англійської мови для віддаленої роботи.

"Найпростіше українцям зараз знайти підробіток водіями і кур'єрами. Сервіси експрес-достави і таксі дуже гнучко реагують на попит на свої послуги", – зазначають на порталі Jooble.

Читайте також:Таксі на час карантину: як змінилися ціни, попит і гігієна

Аналітики рекрутингового порталу hh.ua | grc розповідають, що з моменту введення карантину на ринку України збільштися сегмент кур'єрської доставки. Відповідно, зросла потреба роботодавців у відповідних спеціалістах: кур'єрах, пакувальниках, операторах служби підтримки, водіях тощо. Однак з огляду на те, що попит від претендентів на подібну роботу завжди був досить високий, кадрового дефіциту за цими спеціальностями немає.

"З'явилися і деякі "спеціалізовані" вакансії. Наприклад, особистого і корпоративного вірусолога-контролера коронавірусу, фахівця з охорони праці та промислової безпеки, агента з продажу юридичних послуг для поширення юридичних послуг для компаній, які потерпіли від пандемії (антикризовий пакет). Однак перелічені вакансії все ж досить рідкісні", – розповідають аналітики.

Читайте також:Як правильно працювати вдома: досвід українців і поради експертів

Які вакансії шукають українці й скільки можуть заробити

Українці теж шукають підробіток кур'єрами і водіями, адаптуючись до потреб ринку.

"З боку претендентів на посаду ми бачимо зростання популярності запитів, пов'язаних з вакансією "кур'єр". За останній місяць люди стали шукати цю роботу більше на 91%. Ще на 22% зросла кількість запитів, пов'язаних з роботою водієм таксі. Люди адаптуються до нових умов і намагаються вгадати попит на ринку, щоб отримати таку роботу", – розповідають нам на порталі Jooble.

За даними онлайн-сервісу замовлення послуг Kabanchik.ua, з початку березня попит на кур'єрів виріс на 30%, а на послуги перукарів – на 61% у порівнянні з попереднім місяцем.

"Популярність послуг перукарів пояснюється тим, що всі салони закриті, але потреба в цьому сервісі у людей залишилася. Його послуги особливо користуються популярністю у чоловіків", – розповідає Ольга Сорока, керівник відділу маркетингу Kabanchik.ua.

Також у потребі майстри манікюру. Попит на їхні послуги виріс у два рази. На 20% більше завдань у репетиторів, які можуть проводити заняття онлайн. Крім цього, підробити можна і швачкою. Минулого тижня на сервісі вперше помітили попит на нову послугу – "пошив масок", середній чек – 200 грн.

ТОП-5 професій, що користуються попитом, у березні, за даними сайту Kabanchik.ua, має такий вигляд:

  • кур'єрські послуги – 4779 замовлень;
  • послуги репетитора – 1335 замовлень;
  • послуги швачки – 398 замовлень;
  • послуги перукаря – 259 замовлень;
  • послуги манікюру – 187 замовлень.

У березні кур'єрам платили 160 грн за виїзд, що на 16% більше, ніж за аналогічний період у лютому. Ціни в категорії кур'єрської достави дуже динамічні й залежать також від сезону, попиту і послуг, які паралельно може виконувати кур'єр. Часто кур'єрів просять не тільки доставити продукти, а й купити їх.

А ось середній чек за роботу перукарів – 370 грн. Репетиторам платять до 320 грн, а майстри манікюру можуть заробляти в середньому 187 грн за замовлення, що в два рази більше в порівнянні з минулим місяцем.


Про те, чи можна заразитися коронавірусом через доставу їжі, дивіться в нашому сюжеті:

00:00:00 / 00:00:00
Карантин робота вакансії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію