У найближчі два тижні епідемія повинна піти на спад
Україна пройшла пік захворюваності COVID-19 і в найближчі пару тижнів очікується спад епідемії. Однак пом'якшення карантинних обмежень можуть викликати нові сплески коронавірусу. Про це повідомив на пресконференції заступник директора Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ Ігор Бровченко.
Відзначимо, що тільки за останню добу в Україні були сотні нових хворих і видужалих. При цьому він підкреслює, що останнім часом в Україні фіксується "певна тенденція до зменшення співвідношення нових випадків захворювання і видужалих" і закликає продовжувати дотримуватися карантинних обмежень.
"В цілому статистичні дані відображають оптимістичний сценарій розвитку епідемії. Прогноз на наступні тижні передбачає повільне згасання епідемії, хоча існують ризики другої хвилі COVID-19 при форсованому збільшенні соціальної активності населення. Ми сподіваємося, що ми зможемо перемогти цю хворобу. Позитивні прогнози стосуються того випадку, коли пом'якшення карантинних обмежень не сильно відіб'ється на загальній ситуації", – сказав Бровченко.
Також вчений говорить, що Україна пройшла фазу т.зв. "плато" епідемії, яка тривала близько двох перших тижнів травня, і вже близько 10 днів є стійке зниження захворюваності.
Читайте також:На Львівщині – рекордний приріст хворих COVID-19: що відомо
"Можна сказати, що ми уникли піку, якщо розуміти його як дуже різке стрімке зростання. Але ми не уникли його, якщо говорити про пік як про максимум. У нас була фаза "плато", вона тривала близько двох тижнів, ми фазу "плато" подолали. З точки зору математики фаза "плато" і є пік, коли максимальна кількість захворілих. Пік був, і ми його подолали. Наші прогнози виходять з того, що така тенденція буде зберігатися. Ми розуміємо, що карантинні заходи послаблюються, і ця тенденція може не зберегтися", – сказав заступник директора інституту.
Бровченко привів за приклад Польщу, де після істотних пом'якшень карантину протягом двох тижнів почалося незначне зростання захворюваності. Однак в Україні він прогнозує найближчим часом перевищення кількості видужалих над новими хворими.
"Ми прогнозуємо, що якщо карантинні обмеження несуттєво вплинуть на характер поширення, то ця тенденція збережеться на наступний період", – резюмував експерт.
Відзначимо, що, незважаючи на збільшення кількості видужалих з COVID-19, в Україні все одно щодня додається три-чотири сотні нових хворих і в середньому з десяток летальних випадків. Лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта назвав дві причини зростання показників.