Експерти кажуть, що долар у червні буде стабільним, але це затишшя перед бурею
Початок літа прийшов в Україну разом з пом'якшенням карантину і стабільним курсом долара. Зокрема, уже з 1 червня пустили перші пасажирські поїзди, також у червні відновить роботу міжміський транспорт, почнуться внутрішні та міжнародні авіаперевезення. Сайт "Сьогодні" розповідає, чого чекати українцям у червні.
Курс долара
Аналітик TeleTrade Сергій Родлер зазначає, що в травні гривня намагалася рости, але безрезультатно: за підсумками місяця курс знову повернувся до позначок квітня – 27 грн за долар.
"В умовах збереженого попиту на іноземну валюту гривня цілком може подешевшати до рівня 27,10-27,20 за долар. Серйозні приводи для відновлення національної валюти відсутні, а значить, якщо у людей є потреба в обмінних операціях, їх можна почати вже тепер. Шансів на зміцнення курсу до рівня в 26,50 за долар (середина травня) наразі майже немає", – говорить Родлер.
Читайте також:Гривня зміцнюється: що буде з курсом долара на початку червня
Експерт додав, що намітилася тенденція на повсюдне пом'якшення карантинних заходів та відновлення бізнес-активності, але ризики другої хвилі коронавірусу і чергових "локдаунів" украй великі. Серйозні побоювання викликають також темпи відновлення Китаю – головного драйвера світового ВВП. Китайський уряд відмовився надавати свої прогнози зростання економіки в 2020 році, що вкрай негативно сприйнято учасниками ринку.
"У червні інвестори будуть гранично уважно стежити за макростатистикою і намагатися оцінити наслідки карантинних заходів для глобальної економіки. З огляду на те, що основні обмеження в більшості країн були введені в кінці березня, статистика за другий квартал має виявитися набагато гіршою, ніж за перші три місяці 2020 року. Крім того, відносини між КНР і США можуть значно погіршитися, що може призвести до нової паніки на фінансових ринках і посилити тиск на гривню. Потенційними тригерами падіння здатні стати від'єднання КНР від американського ринку капіталу і нові торгові обмеження на китайський експорт", – додав Родлер.
Аналітик "Центру біржових технологій" Максим Орищак прогнозує, що в червні середній курс продажу готівкового долара та євро на території України збережеться стабільним, у діапазоні 26,5-26,8 грн і 29-29,5 грн відповідно.
"Причини впевненого становища гривні полягають в наявних домовленостях з кредиторами (йдеться про МВФ), готовності НБУ підтримувати валютний ринок інтервенціями, відсутності політичних потрясінь безпосередньо в країні, відсутності попиту на валюту в сезон відпусток у цьому році на тлі поширення коронавірусу і підготовці до осіннього періоду, коли валютний ринок чекатимуть численні інформаційні потрясіння. Можна сказати, що червень стане періодом затишшя перед бурею", – прогнозує Орищак.
Він також додав, що населенню варто готуватися до придбання іноземної валюти як до захисту від інфляції та девальвації заздалегідь. Тобто особисту програму накопичень варто активувати не в момент, коли гривня падає, а в період затишшя. Відповідно, якщо гривня буде стабільною протягом червня, можна використовувати цей час для поступової конвертації в долари та євро.
"Але, як завжди, повноцінний перехід від гривневих накопичень в іноземну валюту не є розумним. У фінансовому світі завжди є місце для форс-мажорів. Якщо розглядати максимальну планку падіння гривні в 2020 році, то щодо долара США відмітка в 30 гривень видається цілком реалістичною. Чекати пікові спалахи падіння варто в моменти виплат держборгу України", – підсумував експерт.
Пом'якшення карантину
Карантин в Україні продовжили до 22 червня, але з певними пом'якшеннями. Зокрема, чергове послаблення почалося з 1 червня – пуск залізничного транспорту і міжобласних перевезень автомобільним транспортом. Крім цього, відкриваються басейни, тренажерні зали й автошколи.
З 10 червня хочуть відновити повноцінну роботу ресторанів і кафе, а вже з 15 червня в країні планують відновити внутрішні та міжнародні авіаперевезення. Тому, якщо в червні не буде нових спалахів захворювання, в Україні знімуть майже всі карантинні обмеження.
Додаткові вихідні
У червні українців чекає два додаткові вихідні дні. Зокрема, "довгі" вихідні будуть з 6 по 8 червня включно, бо в неділю, 7 червня, святкуємо Трійцю.
Додатковий вихідний передбачений і в День Конституції України – 28 червня. Оскільки свято припадає на неділю, вихідний день переноситься на понеділок, і українці зможуть відпочивати з 26 по 28 червня.
Відеофіксація порушень на дорогах
Через карантин запуск системи автоматичної фотовідеофіксації порушень ПДР, яка мала запрацювати з 1 травня 2020 року, перенесли на 1 червня.
На дорогах Київської області встановлено 25 комплексів автоматичної фіксації (КАФ). Ще 20 камер – у столиці. До кінця року заплановано придбати ще 220 таких комплексів автоматичної фіксації.
Призов до армії
У червні-липні в армію заберуть 500 офіцерів запасу. Призовники спочатку пройдуть курс теорії, потім вирушать до військових частин. Міністр оборони підписав наказ про призов офіцерського складу на військову службу.Зазначається, що забирати в армію будуть 500 офіцерів запасу у віці до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту не нижче бакалавра та не проходили військову службу.
Погода в червні
Весна в Україні видалася прохолодною і дощовитою. Згідно з прогнозами синоптиків, дощі в країні не вщухнуть і влітку. Наприклад, червень почнеться і завершиться дощами, але особливого холоду метеорологи не прогнозують. Вдень у першій декаді буде 26-28 градусів тепла, у другій – трохи прохолодніше, 20-22 тепла, у третій – знову тепліше, +24-26 градусів.