Українська індустрія розробки ігор через призму війни, інтерв'ю із Олександром Хруцьким

Станом на сьогодні, дуже багато українського бізнесу зникло, змінює формат. Десь можна все виправити заміною постачальника чи посередника. Але в Україні є галузі, про які може ніхто і не знав. Мова саме про Gamedev студії та розробників.

Звісно є багато поодиноких фрілансерів, більшість з яких працює на західний ринок. Але у нашій країні існує цілий ринок і своя щорічна конференція у цій галузі.

Українській гік розбирався, що то за конференція і навіть трохи поспілкувався з її засновником Олександром Хруцьким.

Не бачу сенсу розповідати про конференцію мені, бо далі сам засновник дуже стисло і зрозуміло усе зробить. Я тільки скажу, що цього року заплановано три заходи, один із них буде проходити в онлайн форматі, доступ буде вільний, тобто кожен може дізнатися щось нове для себе.

Основна мета Games Gathering: Gamedev under bombs - позапланового онлайн заходу - донести до усіх колег правду про те, що відбувається зараз в Україні та зібрати кошти для допомоги, у тому числі ЗСУ та ТрО.

Я просто залишу посилання, щоб кожен, хто хоче, зареєструвався, чи може розповів свою історію війни. https://ggconference.com/conference/games-gathering-gamedev-under-bombs/

Доброго дня, будь ласка розкажіть про себе, хто ви?

Доброго дня, мене звуть Олександр Хруцький, на сьогоднішній день я є керівником та засновником двох проектів пов'язаних з українським геймдевом - конференції Games Gathering та геймдев школи Games Academy.

Що з себе являє Games Gathering conference, яка історія цього проекту?

Games Gathering як івент була започаткована в 2015-му році. До цього часу я вже 13 років працював в ігровій індустрії, але трохи втомився від роботи на посадах гейм дизайнера та проджект ліда. В той же час - у зв'язку з подіями 2013-14-го року - всі геймдев івенти, що до цього проводилися в Києві, поїхали звідси і не збирались повертатися. От тоді я й подумав - чому б не зробити свою власну конференцію для ігрової індустрії? Подумав, зробив - і в 2019-му році вона стала найбільшою В2В геймедев конференцією у Східній Європі.

Українська індустрія розробки ігор через призму війни, інтерв'ю із Олександром Хруцьким, фото-1 Українська індустрія розробки ігор через призму війни, інтерв'ю із Олександром Хруцьким, фото-2 Українська індустрія розробки ігор через призму війни, інтерв'ю із Олександром Хруцьким, фото-3

Особисто ви раніше працювали у розробці ігр, івент - це логічне продовження, чи досі на ниві геймдеву?

Довгий час, с 2015-го року я займався виключно конференцією та навчальними програмами у Games Academy. Але, не буду брехати - весь цей час сумував за розробкою. Минулого року я зміг знайти трохи вільного часу та ресурсів, щоб розпочати виробництво свого проекту. Але вторгнення росії зламало усі плани і на сьогодні цей проект стоїть на паузі. Втім, я вірю що як тільки війна закінчиться перемогою України - я та мої колеги до нього повернемось.

Два заходи у цьому році - Київ та Одеса, плани змінилися?

Поки що - важко сказати. Минулого року, у зв'язку з ситуацією з COVID-19, ми теж не були певні, що зможемо провести GG в Одесі у тих умовах. Але, коли ситуація покращилась - ми анонсували івент менш ніж за 2 місяця до дат його проведення і це вийшов найбільший одеський івент з усіх, що ми проводили.

Отже, цього року ми теж сподіваємося на краще, та віримо в ЗСУ!

Щодо Києва - то тут ми певні, що до листопада ми вже встигнемо відсвяткувати перемогу та провести повноцінну конференцію, не гіршу, за конференції минулих років.

22 квітня Games Gathering: gamedev under bombs. Онлайн, це зрозуміло. Чим ще буде відрізнятися захід?

Практично усім. Цей захід не буде звичайною конференцією Games Gathering - це будет набір з багатьох історій людей з геймдеву, життя яких змінила війна. Це будуть історії тих, кто кинув професію ігрового розробника та вступив до лав ЗСУ або ТрО; тих, хто продовжує працювати під обстрілами; тих, кто у найскладніших умовах перевозив компанію на захід України або вивозив дітей за кордон.

Мета цього івенту - донести до максимальної кількості наших коллег по індустрії з-за кордону правду про те, що відбувається в Україні.

Окрім того, треба сказати, що це не комерційний, а благодійний івент. Доступ до GG: GUB безкоштовний для всіх. На івенті ми збираємо донати для адресної допомоги нашим коллегам з індустрії - тим, хто зазнав вагомих врат через війну та тим, хто захищає нашу країну.

Що далі? Як бачите українську ігрову індустрію?

Я працюю у вітчизняній ігровій індустрії вже 20 років, і можу сказати, що з кожної кризи, з якою вона стикалася, українська геймдев індустрія виходила тільки сильнішою. Сподіваюся, що так буде й цього разу. Дивлячись на те, які зусилля докладає українська спільнота для перемоги - я щиро в це вірю.

На цьому наше невеличке інтерв'ю завершено. Я буду слідкувати за заходом 22 квітня та взагалі конференцією про яку йшла мова. Я та редакція сайту передаємо велике дякую Олександру за таку ініціативу, усім захисникам України та привіт російському військовому кораблю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію