Аграрії Донеччини закінчили посівну попри постійні обстріли і міни на полях. Торішній врожай у деяких підприємств так і лежить на складі: не продавали — невигідно. Цього року в області сіяли: пшеницю, соняшник, гречку, ріпак та інші культури. Посіяли менше, та не лише через міни та бойові дії, — не вистачає людей і техніки, яку знищили окупанти.
Менше посіяли цього року аграрії на Донеччині ще й тому, що багато сільськогосподарської техніки втратили, розповідає заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Донецької обладміністрації Олена Рибакова.
З початку повномасштабного вторгнення аграрії області не дорахувалася понад три тисячі одиниць техніки. Також втратили землі через окупацію та мінування полів.
“285 підприємств на підконтрольній території понесли збитки, які склали більше ніж 3 млрд гривень. У деокупованих громадах – Лиман і Святогірськ — посівна майже не відбулась. Потрібне обстеження і розмінування, в Лиманській громаді 19 тисяч гектарів, у Святогірській — 11 тисяч гектарів. Техніки в деокупованих громадах майже не залишилось, 80% пошкоджено, або знищено, або вкрадено окупантами”, — розповіла Олена Рибакова.
Посівна кампанія на Донеччині завершилася. Загалом, каже пані Олена, для внутрішніх потреб області — на продаж людям і для кормів тваринам — потрібно 330 тисяч тонн зерна.
“На всю область, що залишилась підконтрольна, посівні площі склали 359 тисяч гектарів. Це трохи більше, ніж минулого року. Якщо у нас минулого року, а це воєнний рік, врожай склав під 800 тисяч тонн зерна на продовольчі потреби, тобто 65 тисяч тонн в розрахунку на 500 тисяч людей (жителів Донеччини) зерна вистачить”, — пояснила Олена Рибакова.
Нині аграрії, додала Рибакова, доглядають за посівами.