Подружжя Сергій та Катерина Оніщенки із самого початку повномасштабного вторгнення займаються волонтерською діяльністю на сході України. Зараз волонтери мають три окремі напрями діяльності, завдяки яким підтримують тих, хто залишається в прифронтових громадах.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
На початку повномасштабної війни Катерина зв’язалась із міськими громадськими організаціями, які й до цього займалися волонтерською діяльністю. Тоді була створена перша в Краматорську обʼєднана асоціація громадських організацій, які залишились у місті та готові допомагати людям.
«І ми почали допомагати Червоному Хресту. Ми перебирали речі, які приносили люди. Ми фасували харчові продукти, які тоді їм привозили. Бо в Червоного Хреста не було волонтерів. Потім ми допомагали на залізничному вокзалі, саджали людей у потяги. Там такий дурдом був…», — пригадує Катерина Оніщенко події того часу.
Фото з особистого архіву героїні
З часом інші волонтери привозили все більше гуманітарних пакунків. До Сергія з Катериною почали звертатися місцеві підприємства з бажанням допомагати. Поступово налагоджувався процес прийняття та роздачі харчових продуктів, гігієнічних наборів та одягу.
У травні до краматорських волонтерів звернулася міжнародна організація World Central Kitchen з пропозицією надавати нужденним гуманітарні пакунки. Для цього Катерина разом з іншим краматорським волонтером Ярославом Бойко стали співзасновниками благодійного фонду «Все буде добре».
Окрім гуманітарної місії, подружжя розпочало допомагати тваринам, які залишилися наодинці зі своєю бідою на прифронтовій Донеччині. Для цього в різних містах влаштовувати годівнички, регулярно наповнювали їх кормом, підтримували місцеві шелтери для тварин.
Годівнички для тварин. Фото: БФ «Хатіко» у Facebook
Нещодавно волонтери запустили проєкт будівництва маленьких будиночків для тварин. Уже 45 з них побудували у Святогірській громаді. Катерина зазначає, що будиночки зробили місцеві жителі:
«Ми надали можливість заробити громаді на будівництві. Тобто ми оплатили, а вони побудували. Такі будиночки ми роздали в Херсоні, в Краматорську, у Святогірську та Ізюмі. Ще є запит на Кривий Ріг, Лиман, Запоріжжя. Також час-від-часу ми приїжджаємо з волонтерами, ми прибираємо будиночки, облаштовуємо їм, як є потреба».
Команда волонтерів. Фото: Волонтерський центр Краматорська у Facebook
Додатково волонтери благодійного фонду «Хатіко UA» допомагають іншим фондам, які опікуються тваринами. Наприклад, деяких тваринок зі сходу вони відправляють на перетримку до столиці, і повністю забезпечують там їхнэ утримання.
З осені минулого року родина Оніщенко працює за трьома напрямами — гуманітарна та психологічна допомога, а також підтримування тварин. У цьому допомагають донори та спонсори. Катерина розповідає, що з гуманітарними пакунками допомагає World Central Kitchen, з Волонтерським центром — невеликі внутрішні гранти, а з тваринами — американський фандрайзинг (донати зі США).
Катерина зараз займається Волонтерським центром, а Сергій — гуманітарною місією. Подружжя зізнається, що змогли правильно розподілити обов’язки, тому все встигають. Разом із Катериною в центрі працює ще вісім волонтерів та два психологи, які на постійній основі допомагають реалізовувати активності для відвідувачів. Із Сергієм працює понад 25 волонтер
У найближчому майбутньому волонтери планують реалізувати ще два надважливі проєкти. Один із них — це ветеринарний центр з утримання тварин, яких привозять українські військові. У центрі тваринок зможуть стерилізувати, робити перетримку та за можливості шукати нових господарів. Другий проєкт — це ляльковий театр для дітей, у якому будуть грати дорослі. Це, на думку Катерини, допоможе відволіктися від сумних думок та подарувати радість дітям із прифронтових територій.ів, адже багато рук треба для сортування, фасування та завантаження різних пакунків.
Контакти:
БФ «Хатіко UA» у Facebook
Електронна пошта: [email protected]
Номер телефону: 095 103 7070
Волонтерський Центр Краматорська, де можна дізнатись усі анонси заходів, у Facebook
Електронна пошта: volunteercenterkramatorsk@author1