Громади Донеччини отримають компенсацію від держави за вилучення “військового” ПДФО (податок на доходи фізичних осіб із заробітних плат військовослужбовців) до держбюджету. Механізм компенсації передбачає дотації тільки за 2 місяці: жовтень-листопад. Сума буде еквівалентною за аналогічний період минулого року.
“Ця сума буде компенсована за рахунок реверсної дотації. Адже вилучення ПДФО почалося з 1 жовтня, повідомили про це пізніше і громади вже використали ці кошти”, – про це журналістам “PRO100MEDIA” розповів консультант із бюджетних питань Асоціації міст України в Донецькій області Костянтин Гацько.
Місцевим органам самоврядування нададуть додаткові дотації, щоб не допустити розбалансування бюджетів громад у зв’язку із зарахуванням “військового” ПДФО до державного бюджету.
“До державного бюджету заплановані зміни до порядку та умов надання додаткової дотаці Зміни до Порядку та умов надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф, затвердженого урядовою постановою №1477”, – йдеться у повідомленні Донецького регіонального відділення Асоціації міст України.
Заплановані зміни передбачатимуть механізм компенсації місцевим бюджетам:
перерахованої у жовтні-листопаді та визначеної до перерахування у грудні 2023 року реверсної дотації;
недонадходження податку на доходи фізичних осіб (без надходження податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу) у жовтні–листопаді 2023 року порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
Асоціація міст України активно відстоювала необхідність збереження “військового” ПДФО на місцях. Нині пишуть звернення та пропозиції до Уряду та комітетів, щоб була передбачена компенсація втрачених доходів місцевим бюджетам з державного.
“Хочемо, щоб були компенсації і надалі, щоб перерахували індекси податкоспроможності громад і щоб компенсації були більше”, – пояснив консультант із бюджетних питань.
Нагадаємо, що відповідно до ухваленого закону щодо перерозподілу військового ПДФО, отриманий додатковий ресурс у 2024 році у розмірі 96,3 млрд грн буде спрямовано до спецфонду держбюджету на конкретні цілі:
45% для виробництва та закупівлі спецтехніки і обладнання (безпілотники, морські дрони) – Адміністрації Держспецзв’язку;
45% Мінстратегпрому для виконання програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, впровадження нових технологій та для виготовлення продукції оборонного призначення.
10% Розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО.