До колег на Полтавщину завітали керамісти з Донеччини

26-27 червня відбувається стаді-тур для представників керамічної галузі. Учасники мали змогу побачити, як працюють колеги в галузі на Полтавщині та відвідати Опішнянську громаду, яку називають гончарною столицею України.

Ця поїздка відбувається у межах проєкту "Збереження та популяризація керамічної спадщини", що є частиною Проєкту "Зміцнення громадської довіри в Україні" — UCBI, який підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

"Ми ознайомилися з Опішнянською керамікою, відвідадали комунальне підприємство, приватні гончарні, розкрили кераміку як культурну складову, побачили освітні підходи щодо формування молодих керамістів. А також будемо сприяти можливості кооперації керамістів Донеччини, Сумщини з керамістами Полтавщини, щоб обговорити ті проблемні питання, які є. Та спільними зусиллями на усіх рівнях влади знайти рішення підтримки бізнесу", — зазначила керівниця проєкту Леся Круп’як.

Керамічна галузь є важливою частиною історичної та культурної спадщини України. Найбільш активно ця галузь розвивалася у Донецькому регіоні, адже саме цей край має унікальні родовища глини, які сприяли розвитку цієї галузі. Але війна внесла свої корективи й керамічна галузь опинилася у вкрай важкому стані.

За словами бізнес-експертки та координаторки проєкту Марії Савки, основне завдання проєкту "Збереження та популяризація керамічної спадщини" — це підтримка керамістів.

"До повномасштабного вторгнення саме Слов’янськ був центром кераміки та основним постачальником керамічних виробів на український та закордонні ринки. Важливо взяти до уваги, що це була у більшості кераміка промислового виробництва, і вона вносила доволі серйозний вклад в економіку Донецької області", — наголосила Марія Савка.

Учасниця бізнес-туру керамістка Наталя Васильєва із Запоріжжя має свою керамічну майстерню та хоче створити у своєму місті керамічний коворкінг, де люди могли б працювати й поширювати традиції гончарства.

"Сьогодні я наповнилася ідеями, ми побували на багатьох об’єктах, і тут видно, що гончарні традиції бережуться і популяризуються для туристів. І попри важкий стан з війною, нестачею глини, я вважаю, що інтерес людей він значно більший ніж ці труднощі. Гончарство може бути значно ближче до наших людей, ніж воно є зараз", — поділилася Наталя Васильєва.

До слова, це вже другий стаді-тур для керамістів. Нещодавно керамісти відвідали Дніпропетровський регіон. А наступний крок, що планує проєктна команда — форум у Києві, де керамісти зможуть презентувати свою продукцію та заслухати спікерів, що представлять їм програми для розвитку своєї справи.

https://v-variant.com.ua
Новогродовка і Селидове
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію