Цими вихідними у Києві відбувся форум, присвячений справедливій трансформації вугільних регіонів, який об’єднав представників релокованих і постраждалих від війни громад, громадських організацій, національної влади та міжнародних партнерів, аби обговорити нагальні виклики, спільні пріоритети та майбутню співпрацю.
Про це повідомляє офіційний канал Покровської міської військової адміністрації.
Участь у заході взяли також представники Покровської громади: заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо, начальник управління стратегічного планування, зовнішніх зв’язків і комунікацій Олег Фролов, а також голова ГО "Щит" Марія Шамоніна, яка займається проєктами у сфері екології.
Захід став важливою платформою для діалогу про забезпечення сталості, підтримки та розвитку вугільних регіонів у складних умовах.За словами спікерів, Україна, яка має одну з найбільших вугільних промисловостей у Європі, зіткнулася з безпрецедентними викликами через агресію з боку рф.
На Донеччині та Луганщині, які традиційно були центрами видобутку вугілля, відбувається фактично несправедлива трансформація, спричинена руйнуванням інфраструктури та втратою робочих місць.Тож увагу присутніх було зосереджено на вугільних громадах, що знаходяться у зоні бойових дій. Учасники форуму розглянули їхні потреби та підтримку, вплив війни, затоплення шахт, релокацію, ВПО, подальші перспективи та підтримку, — зазначили в адміністрації.
Особливий акцент в обговоренні було зроблено на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у нових громадах, а також на адаптацію ветеранів війни. Важливою є підтримка як тих громад, які втратили своїх мешканців через війну, так і тих, які стали прихистком для переселенців.На форумі обговорювали також створення нових "зелених" професій і робочих місць, що стане важливим аспектом післявоєнного відновлення.
Учасники особливу увагу приділили питанням екології та зеленої трансформації, які є важливими не лише для вугільних регіонів, а й для інтеграції України в Європейський Союз. Громадські організації, такі як "Екодія", "Germanwatch", "Альтернатива", запропонували практичну допомогу українським громадам у їхній трансформації.
Такі ініціативи спрямовані на підтримку енергетичної децентралізації, зменшення залежності від викопного палива, а також на створення умов для справедливої трансформації вугільних регіонів. "Декарбонізація є невідворотною. Європа досягла процвітання завдяки регіонам, які видобували викопні види палива та підтримували енергоємні галузі. Сьогодні ці регіони потребують трансформації, і це відповідальність як національних урядів, так і міжнародних партнерів. Неприбуткові організації, зокрема «Germanwatch», можуть стати важливими партнерами в цьому процесі:
Для Донбасу це шанс на зелене майбутнє, яке буде вигідним для кожного громадянина", – наголосила заступниця Покровської міської військової адміністрації Наталія Іваньо.
В умовах війни важливо розробити стратегії, які забезпечать сталий розвиток, екологічну безпеку та інтеграцію України в європейську спільноту, але Форум засвідчив, що громади готові до змін. Справедлива трансформація стане фундаментом для повоєнного відновлення та побудови стійкого майбутнього, підсумували в ОВА.
Захід організований громадською організацією "Центр екологічних ініціатив "Екодія" та Луганським обласним правозахисним центром "Альтернатива" у співпраці з Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, за підтримки SSNC ma Sida, та за фінансової підтримки Європейського Союзу.